Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,353 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesti

  , Autor:

  Dobrý deň som už 4mesiac po pôrode no stále pociťujem rezave bolesť v oblasti močovej dierky a naokolo no pri močení nemám žiadne pálenie bolesti. Nedokážeme sa s manželom kôli tomu ani pomilovať. Je to dosť bolestivé pri vnikani. Pôrod som mala dosť komplikovaný a na poslednú chvíľu zistili že mám úzku panvu a bol by lepší cisársky rez no nespravili ho a rodila som prirodzené no skončila som dosť poranana a ubolená. Tak rozmýšľam že čo to môže spôsobovať či nastala nejaká chyba pri nacievkovani alebo to je ešte stále bolestivé kôli uzkim pôrodným cestám a synček šiel vonku ťažko a nasilu tlačením na brucho roztahovanim a nastrihom?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu je veľmi tažké sa vyjadriť. Pošva je orgán, ktorý sa vie veľmi dobre zregenerovať. Vhodné by možno bolo užívať prípravky s obsahom kyseliny hyaurónovej. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Endometrióza

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Zistili mi laparo vyšetrením endomeriozu pred 4 rokmi, keď som mala 25.Následne potom mi chceli naordinovat visa e a dat do umelého prechodu, čo som odmietla. Kupujem si bylinkové čaje a beriem ukrajinské lieky a zázrakom mi cysty zmizli. Dnes mam polrocnho synceka, no žiadnu liečbu. Bojím sa aby to zas nedošlo do takého štádia ako pred operáciou kedy som už mala veľmi vysoké onkomarkery a až vtedy sa to začalo riešiť tou operáciou. Ako sa mam liečiť, a co na bolesť. Bolesť mam aj pri pohlavnom styku aj keď ze vraj žiadne cysty tam teraz nemám. Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, endometrióza je ochorenie, ktoré sa vyliečiť nedá, dá sa len spomaliť alebo zmierniť. Visanne je štandardne používaný v liečbe endometriózy, nejedná sa o vyvolanie prechodu. Najlepšou a najprirodzenejšou liečbou endometriózy je však tehotenstvo. Prípadnému zhoršeniu endometriózy sa nedá vždy vyhnúť, liečba neprebieha kontinuálne, ale v niekoľkotýždenných kúrach. Nepoznám však rozsah, či už zrastov, ani typ, lokalizácie endometriózy u Vás, preto je veľmi tažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Príčin bolestivého pohlavného styku môže byť viacero, samozrejme jednou z nich môže byť aj endometrióza. Niekedy sú však ložiská endometriozy uložené na miestach, z ktorých sa odstrániť nedajú pre vysoké riziko poškodenia okolitých štruktúr, či orgánov.

 • Bolesť v podbrušku po menštruácii

  , Autor:

  Dobrý deň p. doktor,
  pocitujem mierne bolesti v podbrušku vľavo. Nie su permanentne, skôr pulzujúce. 10.9. som na tomto mieste pociťovala pichnutie a hnedý výtok, 15.9. som dostala menzes, ktorý už končí, ale objavili sa práve tieto občasné pulzujúce bolesti. Iný problém nepociťujem, nemám žiadny výtok, pálenie, svrbenie, nič podobné. Bojím sa, či to nemôže byť cysta. Je potrebné s tým zájsť k lekárovi? Zvykne sa mi niekedy vytvoriť funkčná cysta, ale vždy po menštruácii zmizne. Čo v tomto prípade? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možnosti príčin Vašich ťažkostí je viacero, takto sa však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Môže sa jednať aj o hemoragickú cystu, zakrvácané žlté teliesko,... Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie po pohlavnom styku

  , Autor:

  Dobrý deň, presne v sobotu som mala po asi 2 rokoch pohlavný styk .. bolo to bolestivé a vcelku dosť.. len ide o to že po pár hodinách keď som šla na WC som si našla zakrvavené nohavičky hovorila som si že okey bolelo to dosť že kašlem na to ved to je asi normálne .. lenže krvácanie volakosi neustupuje úplne len sa zmiernňovalo.. myslela som si že to prejde postupne a že to nebudem riešiť..no len dnes ráno v utorok som išla na WC a mala som totálne krvavý toaletný papier ako pri menštruacií ktorá má prísť až za cca 10 dní. Je to normálne alebo mám sa ísť dať vyšetriť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky ste mohli dostať aj menštruáciu. Samozrejme, takto sa neviem bližšie vyjadriť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach je vhodnejšie navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • bolesti

  , Autor:

  Dobry vecer chcem sa spytat,ze som pol roko po porode,a stale mam bolesti na maternici,mala som vela povrchovych ran ci je to normalne.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nerozumiem celkom Vášmu opisu, čo sú to povrchové rany? Pol roka po spontánnom pôrode by sa však bolesti už nemali vyskytovať. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Prosim o pomoc alebo o zdielanie a rady.

  , Autor:

  Bola som na potrat pred 2.5 rokmi nútená partnerom. Od vtedy 1 rok sama bez sexu.mala som občasné kandidum piesne.Po roku som sa zamilovala a sme spolu stále.1 rok aj 3mesiace.Dlhsie mám slabunku imunitu.
  Po mesiaci som nenašla3 genytálne bradavice,ktoré sme riešili u kožne pohlavné choroby,vypalením dusikom.Test na ďalšie choroby bol negat.Od vtedy mam nepravidelnejsiu menstruaciu.Po roznych vyšetreniach a antibiotikmi liečenych chripkach a vysokých teplotách,som si navrhla a zaplatila odobrat vzorku na testy na iné pohlavné choroby,ktre boli nechať.Až na UERA PLAZMU a teploty mi už 1 rok neklesla pod 37.5°.
  Na infektologii som z krvy mala okolo 14 000 bielych krviniek. Na imunologiu sa nie A nie dostat.Moj obvodný lekár ani po roku behania po vyšetreniach a napchavani
  sa antibiotikmi nevie čo mi je.Moja ženská dr. Tiež nevie co mi je.
  A nakoniec sa stalo,že som otehotnela a čakáme bábo.
  A teploty mám stále okolo 37 a občas vysoky počet bielych krviniek a teraz kandidu a občas nepravidelnu stolicu, bolesti,kŕče ale hlavne prečo tie teploty. Vopred Ďakujem za každú reakciu aaleboradu.za všetko. Z pozdravom Martinkaaa
  PROSIIIM poradte mi čo mam robit.uz to nevydrzim.
  Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na základe Vášho opisu je veľmi ťažké sa objektívne vyjadriť. Ak máte oslabenú imunitu, teplota by mohla byť vysvetliteľná, je to však skôr otázka na infektológa. Nemusí sa vôbec jednať o gynekologický problém aj napriek tomu, že ste tehotná. Genitálne bradavice (kondylómy) mohli byť tak isto prejavom oslabenej imunity. Odporúčam návštevu imunológa, ktorý Vám na základe vyšetrení vie napomôcť v upravení a naštartovaní imunitného systému, hoci tehotenstvo teraz môže brániť v adekvátnej imunologickej liečbe.