Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,923 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Zase cysta

    , Autor: Becky

    Dobrý deň. V prvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať za odpoveď na moju predošlú otázku. Už som vám písala viac krát, vo februári ma operovali, mala som na oboch vajecnikoch sactosalpingy - jeden mi odstranili a druhy spriechodnili a tiez mi odstranili cystu na pravom vajecniku. Moje problemy to vsak skoro vobec nevyriesilo. Stále sa mi vracajú gynekologické zápaly - písali ste mi že to môže byť tým že som mala dlhodobo sactosalpingy. Je teda možné že časom sa tento problém dá do poriadku? Ďalším problémom je to, že na pravom vaječníku mám opäť 6cm cystu a začala som hlavne ráno trošičku špiniť. Je možné že sa mi ešte cysta vstrebe? Tá čo som mala pred tým bola iba vodová ale mala som ju vyše roka, maximálne sa trošičku zmenšila ale vždy tam bola. Nerozumiem už tomu, podstúpila som 4 hodinovú operáciu nakoľko som mala strašne veľa zrastov po predchádzajúcich operáciách a vlastne žiaden výsledok.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, vo drvivej väčšine prípadov nález sactosalpingu skončí odstránením vajíčkovodu. Cysta o veľkosti 6 cm sa nevstrebe a je malá pravdepodobnosť, že praskne sama. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude treba operačne riešiť. Predpokladám, že máte endometriózu. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, ani som nevidel nález, je veľmi ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť.