Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,337 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • USG

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, chcem sa opytať, či je USG vyšetrenie cez brucho rovnako presne, ako USG vyšetrenie cez pošvu. ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od toho, čo sa vyšetruje. Niektoré parametre a štruktúry sa pozerajú cez pošvu, niektoré cez brucho. Niektoré sa dajú skontrolovať aj cez brucho aj cez pošvu a niekedy sa pre anomálny nález, keď sa nedá pozerať cez pošvu, alebo štruktúry, ktoré by mali byť lepšie viditeľné cez vaginálnu sondu sú na trošku inom mieste alebo povytiahnuté nahor, pozerajú sa cez brušnú sondu. Je to individuálne.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa informovať som v 6tt tehotenstva s tým, že mi lekár na USG zistil cystu na vaječníku 8cm.
  Ako by ste to odporučili liečiť alebo či to robí v pre plod nejaký problém.
  Alebo či je potrebna operácia.
  Ďakujem a ostávam s pozdravom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite to treba odsledovať. Pre plod to problém nepredstavuje. Záleží od USG nálezu, charakteru cysty, či bola prítomná ešte pred tehotenstvo, od onkomarkerov, ... Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť.

 • Vajecnik a spinenie

  , Autor:

  Dobry den pan doktor. Uz asi mesiac a nieco pocitujem bolest v pravom vodbruchu, akoby vajecnik. Navstivila som moju p. Gynekologicku, preventivna prehliadka spolu so sonom vsetko v poriadku. Viacmenej v termine som dostala menstruaciu, ktora mi zacala asi s pol dnovym spinenim (vacsinou sa mi spusti hned). Prebehla v poriadku, ziadne mimoriadne bolesti ani krvacanie. Trapi ma akurat to, ze som pri konci menstruacie a mam opat hnede spinenie a pobolieva ma podbrucho a krize ako pred menstruaciou. Tehotna byt nemozem. Dakujem vopred za Vas nazor a odpived.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je veľmi tažké sa objektívne vyjadriť. Môže byť, že u Vás dôjde k zakrvácaniu do žltého telieska a vznikne funkčná cysta, ktorá praskne. Bez vyšetrení a USG je nemožné sa bližšie vyjadriť. Odsledujte si to, pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • vag. probiotiká

  , Autor:

  Dobry den, Pán doktor! Dakujem Vám za odpovede. Chcela by som sa Vás este spytat: 13. 7. som podstúpila hysteroskópii (polyp endometria)- histol. nález OK, bez SIL/dysplázie. Bola som uz aj u obv. gynekológa, vsetko OK, nekrvácam, nespiním obcas ma este pichá v podbrusku. O 4-6 mesiacov mám íst na kontrolné USG. Zabudla som sa gyn. dr. spytat, ci mozem uzívat vag. probiotiká, a ked áno, odkedy? Nemám momentálne ziadne problémi, len som si ich zvykla obcas uzívat na prevenciu. Moja druhá otázka: docítala som, ze polypy sa casom vracajú, co by som mohla robit, aby sa to tak nestalo: bylinkové caje, pupalkovy olej, nejaky volnopredajny progesterónovy doplnok...alebo nieco iné? Mohli by ste mi poradit? Dakujem Vám za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vaginálne probiotiká môžete užívať prakticky kedykoľvek, ak už nešpiníte, môžete ich začať užívať. Čo sa týka opakovania polypov, nepredídete im. Treba dodržiavať pravidelné gynekologické prehliadky.

 • Menstruacia

  , Autor:

  Zdravim prosim vas priateľke meska menstruacia 13ty den obvykle ked aj meškala tak prisla na 6ty den tak kde moze byt problem nema ani ziadne príznaky tehotenstva nic len ma citlivé prsia co to moze byt

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možných príčin môže byť viacero. Ak je možné tehotenstvo, nech si urobí tehotenský test. Takto sa Vám bližšie vyjadriť neviem, na to je potrebné realizovať vyšetrenia a USG. Nech si to odsleduje, pri pretrvávaní nech navštívi svojho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň chcem S informovať vyšiel mi pozitívny test na USG NIČ NEJE EŠTE VIDNO moja posledná menštruácia bola 21.06.2020, v piatok som mala Hcg 68 a dnes som mala 270 .
  Chcem sa opýtať je to v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky sa jedná o 3 - 4 týždeň, kedy na USG nemusí byť ešte vidieť nič. Beta-HCG stúpa. Ak nemáte žiadne ťažkosti, treba to odsledovať a priebežne kontrolovať, či už odberom krvi na beta-HCG, rovnako tak USG. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.