• USG

    , Autor:

    Pan doktor, chcem sa opytať, či je USG vyšetrenie cez brucho rovnako presne, ako USG vyšetrenie cez pošvu. ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, záleží od toho, čo sa vyšetruje. Niektoré parametre a štruktúry sa pozerajú cez pošvu, niektoré cez brucho. Niektoré sa dajú skontrolovať aj cez brucho aj cez pošvu a niekedy sa pre anomálny nález, keď sa nedá pozerať cez pošvu, alebo štruktúry, ktoré by mali byť lepšie viditeľné cez vaginálnu sondu sú na trošku inom mieste alebo povytiahnuté nahor, pozerajú sa cez brušnú sondu. Je to individuálne.