Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,822 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Operácia vajíčkovodov

  , Autor:

  Dobrý deň. Som 17 dní po operácií vajíčkovodov. Jeden mi bol odobratý úplne a na druhom mi urobili neostómiu. K operácií bol privolaný aj chirurg kvôli stenóze tenkého čreva, museli vykonať reskeciu. Operácia trvala cca 4 hodiny kvôli početným zrastom v brušnej dutine. Operácia sa robila laparotómiou, čiže mám klasický zvislý rez. Rana vyzerá dobre, pekne sa hojí ale stále mám ešte bolesti. Hlavne v podbrušku a aj častý a hojný výtok bez svrbenia. Je to normálne alebo treba čím skôr navštíviť gynekológa? Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste ešte v rekonvalescenčnom období, podľa opisu bol u Vás realizovaný pomerne rozsiahly výkon. Pobolievanie v podbrušku je pochopiteľné.Čo sa týka výtoku, záleží od jeho farby a konzistencie, zápachu. Odsledujte si to. Takto je veľmi obtiažné sa objektívne vyjadriť. Samozrejme pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Operácia vajíčkovodov a otehotnenie

  , Autor:

  Dobrý deň. Som skoro 3 týždne po operácií laparotómií vajíčkovodov - jeden mi bol odobratý a na druhom mi urobili neostómiu. Odstraňovali mi aj zrasty a mala som nález na tenkom čreve, pre ktorý mi museli urobiť reskeciu. Chcem sa opýtať po akom čase môžem mať styk a po akom čase by sme sa mohli začať snažiť o otehotnenie? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na túto otázku sa bolo najvhodnejšie pýtať priamo v zdravotníckom zariadení, kde bol výkon realizovaný a kde najlepšie poznajú všetky okolnosti a podrobnosti výkonu. Určite však počkajte aspoň pol roka.