Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,319 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Lidokain sprej

  , Autor: Lori

  Dobrý deň. S priatelom sa dlhodobo pokusame mat sex ,problem je že mam pri pokusoch silné bolesti. Nedokazem sa uvoľniť. Dočítala som sa o lidokain spreji na lokalne znecitlivenie. Mohlo by byť jeho pouzitie riesením a ak ano ako ho spravne aplikovat?
  Za odpoved Vám vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od príčiny Vašich ťažkostí, ktorých môže byť viacero. Spomínaný prípravok by Vám nemusel pomôcť, dokonca by ste si mohli ešte aj ublížiť. Je tažké sa takto vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý by na základe vyšetrenia mohol nájsť príčinu ťažkostí a určiť další postup.

Podobné otázky

 • Lidokain sprej

  , Autor: Lori

  Dobry deň. 19.2 som Vám písala ohľadom správneho použitia Lidokain spreju, s priatelom sa pokúšam mať prvý sex, ale mam pri tom silne bolesti . Na vaše odporučanie som navštívila svojho gynekológa, ten pri prehliadke nezistil žiadne komplikácie. Jeho odpoved na moj problem bola skor o psychike. Ohľadom spreju mi nevedel absolútne nic poradiť. Tak by som sa Vás chcela znovu opytat ako je najvhodnejšie tento sprej použiť.
  Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, sprej sa používa na lokálne znecitlivenie, čo sa týka aplikácie a časového hľadiska, záleží od prípravku, množstva obsiahnutého liečiva a množstva aplikovanej dávky. Prečítajte si príbalový leták. Najvhodnejšie je to vyskúšať, najprv aplikovať menšie množstvo a podľa výsledku si dávku upraviť, je to individuálne u každého človeka.