• E.faecalis

    , Autor: janka26506

    4r.dcere vysiel.pozitivny nalez.e.faecalis. dostala na to macmiror krem natierat medzi pysky. Natierame 7 dni ale nepreslo jej to. Stale sa dole skrabe. Co s tym?aky dalsi postup?dakujem

    Dobrý deň, enterococcus faecalis sa dcére zrejme zaniesol do pošvy z konečníka. Odporúčam dostatočnú hygienu. Niekedy je na mieste preliečiť stav celkovou ATB liečbou. Keďže nepoznám všetky bližšie okolnosti ani informácie, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. O liečbe musí rozhodnúť detský lekár, prípadne detský gynekológ, tiež na základe citlivosti z kultivácie.