• Hormonálne problémy

    , Autor: Katty29

    Dobrý deň mám diagnostikované polycysticke vaječníky to znamená že mávam veľmi nepravidelný cyklus . Okrem toho ma trápi aj nadmerné ochlpenie. Otehotnieť sa nám naštastie podarilo ale aj napriek tomu sa u mňa v tomto smere nič nezmenilo a naďalej mam cyklus nepravidelný a zarastám . Chcem sa spýtať či existuje niečo na prírodnej báze čo by mi aspoň zmiernilo tento stav alebo jedine hormonálna liečba ? Ďakujem

    Dobrý deň, spomínané ťažkosti sú spôsobené hormonálnou nerovnováhou. Na úpravu alebo zlepšenie je potrebná hormonálna liečba. Čo sa týka polycystických vaječníkov, niekedy je nutná operačná liečba, hlavne v prípadoch, že sa párom nedarí otehotnieť a je potvrdená táto diagnóza.