Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,302 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Problemy

  , Autor: Janka228

  Dobrý deň.. Mávam ťažkosti s pálením v pošve... Výsledky z kultivacie sú negatívne... Po pohlavnom styku som silné pálenie v pošve tsak som zašla za lekárkou ta mi vypísala macmiror ktorý mi trochu pomohol ale pálenie nevymizlo úplne.. Tak som šla znovu l.. Spravili mi kultivaciu ktorá je negatívna... Ale stále mam pocit ze niečo nebude v poriadku...aj počas menštruácie to trocha páli.. Pri styku ma to neboli akurát trochu na začiatku... Pálenie nastane až po hodine... Môže to tam byt iba podráždene?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká a tak isto Cicatridina čapíky, ktoré môžu regenerovať sliznicu pošvy.

Podobné otázky

 • Gynekologické problémy

  , Autor: Majina333

  Dobrý deň, Pán gynekológ. Mám 18 rokov. Potrebovala by som poradiť. Mám rôzne problémy v prvom rade také, že som vkuse prechladnutá (výtoky - na dennom poriadku, bolesti - raz za čas keď viacej prechladnem). Pretrváva to minimálne 4 roky aj keď sa teplo oblečiem hlavne v zime. Bola som u gynekologičky vypísala mi 2 rôzne tabletky čo sa dáva vaginálne najprv jedny ktoré nepomohli potom druhé a žiadna zmena. Hovorila že všetko je v poriadku len menšie baktérie. Teraz k menštruácii - každý mesiac mi mešká menštruácia, a furt trvá 9 dní. 8 dní ich mám veľmi silné a začiatky neskutočné bolesti až ani chodiť neviem. Tieto už dlhšie pretrvávajú ale mám novšie. Mesiac už mám vaginálny zápach. Neviem k čomu to porovnať skôr asi k rybe. Neskutočne to zapácha často sa okúpem umyjem poriadne a napriek. Po sexe mám tiež neskutočný rybací zápach a neskutočne sa zato hanbím. Párkrát sa tiež stalo že som mala žltkastý výtok. Vedeli by ste mi prosím Vás poradiť? Vopred ďakujem a prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa u Vás jedná o vaginálnu infekciu, pravdepodobne o bakteriálnu vaginózu. Je potrebné realizovať výter z pošvy na kultiváciu a citlivosť. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikovať si kúru vaginálnymi probiotikami. Návšteve obvodného gynekológa sa nevyhnete.

 • Kvasinky

  , Autor: Lolu

  Dobrý večer, bola som na gyn.sone a 2 dni po nom som dostala svrbenie ako kvasinky. Riesila som to canestenom tbl+krem. Nasledne som dostala menstruaciu a zdalo sa ze problemy presli. Pocas inf3kcie sme nemali s manzelom styk, avsak manzel priblizne v tom case mal pocit ze ma zapal moc.ciest. Preliecili sme sa s Nolicinom, obaja, avsak manzel zacal mat vytok tiez. Co moze byt pricina. Ku gynekologovi sa neda dostat najskor v decembri. Co to moze byt za bakteria? Staci ked sa budem liecit vag.tabl. Macmirorom?
  dik

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, k príčine problému u manžela sa neviem vyjadriť, je však vhodné navštíviť urológa, ktorý urobí potrebné vyšetrenia. U Vás je potrebné realizovať gynekologické vyšetrenie, výter z pošvy na kultiváciu. Myslím si, že Macmirorom si neuškodíte, vyšetreniu sa podľa mňa aj tak nevyhnete.

 • Gynekkologické problémy

  , Autor: daska-2

  Dobrý deň prajem. Chcem sa spýtať štvrtý deň mi mešká menštruácia, teda mala som 2 dni dozadu ale to bolo len také hodinové a potom to zmizlo, a vlastne piatok mám brať antikoncepciu, môžem pokračovať potom v užívaní aj keby som nemala menštruáciu? Tehotná nie som, bola som medzitým aj u gynekologicky, ale zistila mi infekciu a dala mi antibiotika CIPHIN 500, nemôže mi to meškať z toho? U gynekologičky som bola na 20ty deň od pohlavného styku, ak by som bola tehotná, už by tam niečo videla? Ďakujem za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu mi nie je jasné, či už užívate hormonálnu antikoncepciu, alebo iba teraz plánujete začať užívať hormonálnu antikoncepciu, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Samozrejme, infekcia môže mať vplyv na menštruačný cyklus. Na 20. deň od pohlavného styku nie je vidieť tehotenstvo.

 • Dana

  , Autor: Sabi55

  Dobrý deň, v marci 2020 sa mi narodila dcéra a hneď po šestonedelí som si dala zaniesť DANU. Nemala som doteraz žiadne problémy...menštruácia bola v norme pravidelná. Okolo 14.10.2021 som mi mala prísť menštruácia no prišlo len špinenie o pár dní slabé krvácanie, ktoré stále neskončilo. Keďže som v zahraničí v Anglicku a k lekárovy sa skoro neviem dostaviť chcela by som vedieť čím to asi je. Môže to byť tou Danou?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, niekedy sa pri zavedenom vnútromaternicovom teliesku môže vyskytovať namiesto menštruácie iba špinenie, ktoré môže byť aj dlhšie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to, ak nedôjde k úprave a krvácanie bude pretrvávať, bude potrebné navštíviť gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí ďalší postup.

 • "Črevo " v pošve

  , Autor: Katka103

  Dobrý večer. Som skoro 9mesiavov po pôrode doteraz všetko v poriadku. Včera pri sprchovani sa mi niečo tam dole nepozdávalo, pri pohľade do zrkadla mám vo vagine neviem to popísať ako keby črevo. Nemám žiadne problémy, menstuaciu som dostala po 7 mesiacoch. Nič ma neboli len ma to popravde vydesilo lebo doteraz som si nič nevšimla. Je to v otvore vaginy , hladké, nebolestive

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Určite je potrebné gynekologické vyšetrenie. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.