• Hnedý výtok v strede cyklu

    , Autor: čekanka

    Dobrý deň, mám 42 rokov. Pravidelne chodím na prehliadky. Už niekoľko mesiacov sa mi pravidelne objavuje hnedý výtok stále okolo 10 až 12 dňa cyklu. Trvá niekoľko dní a potom prejde. Nemám žiadne bolesti, menštruáciu mám pravidelnú, posledné obdobie dosť krátku, len asi 3 dni, neužívam HAK, manžel používa bez latexový prezervatív. Sono je negatívne, robili mi výter z krčka maternice, doktor vravel že všetko je v poriadku. Je tam však napísané "metaplasie malpighienne." v lete som mala mykozu, užívala som canesten. Neviem či sa to nepreliecilo poriadne... Naposledy bol výtok tmavohnedy s troškou hlienu, 11 deň cyclu. Bol slabý ale po intímnom styku s manželom zosilnel... Môže to byť nepreliecena pleseň?...čo robiť? Ďakujem za radu.

    Dobrý deň, ak máte hnedý výtok uprostred cyklu, aj napriek Vášmu veku, (tým vôbec nechcem povedať, že ste stará, práve naopak) sa môže jednať o ovulačné krvácanie. Bez poznania presných informácií ako aj okolností sa neviem objektívne vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.