Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,921 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Krv

    , Autor:

    Dobry den mam krv na nohavickach som v 9 yzdni co o moze znamena?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, do 16.týždňa tehotenstva môže byť prítomné špinenie. Súvisí to s tvorbou cievnych prepojení choriónu, teda budúcej placenty. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade akýchkoľvek ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Hormóny

    , Autor:

    Dobrý deň. Potrebovala by dom radu. Mám 35 rokov , žiadne deti zatiaľ. Som 3 týždne po operácii submukozneho myomu. Krvacala som skoro rok kvôli nemu. Podarilo sa ho vybrať cez pošvu. Na zastavenie krvácania pred operáciou som asi 4 mesiace brala antikoncepciu Zlynda a 3x denne Norethisteron. Na zastavenie krvácania. Ale nepomáhalo mi to moc. Po operácii som ho musela nasadiť naspäť. Pretože stále krvacam. Včera som bola na kontrole po operácii. Pán primár povedal ,že je všetko v poriadku. Ultrazvuk dobrý. Nič nebolo vidieť. Na krvacanie povedal , že to môže byt z hormónov a mám pomaličky znižovať dávky až úplne prestať. Máte aj vy taký názor , že krvacanie môže byt z hormónov ? A prestane toto trápenie niekedy ? Ďakujem pekne.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, bez poznania všetkých bližších informácií sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupoval by som podľa odporúčaní lekárov, ktorí majú k dispozícii všetky informácie ako aj výsledky vyšetrení.

  • Antikoncepcia

    , Autor:

    A mám začať brať 1.alebo už 2.tabletku?
    Nasledujúcich 7 dni myslite týchto 7 dni čo bude pokračovať alebo tých 7 dni krvácania po 21. Dňoch ? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, začnite užívať 1. tabletku a od dnes nasledujúcich 7 dní používajte aj kondóm.

  • Kyretaz

    , Autor:

    Dobrý deň.
    Ďakujem za odpoveď. No píšete, že mám sliznicu maternice vysoku, tak mi viete vysvetliť prečo je tomu tak? Lebo Usg som mala robene po menzese a kyretazi..A tie myomy co znamenajú pre mňa?
    Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak boli výsledky histológie v poriadku, nemusí to znamenať nič. Najvhodnejšie je sa pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý ma k dispozícii všetky výsledky vyšetrení a pozná všetky okolnosti vyšetrenia. Čo sa týka myómov, je potrebné ich pravidelne sledovať, či nedôjde k ich rastu a či nebudete mať ťažkosti v zmysle nepravidelného či silného krvácania, aj mimo menštruácie, prípadne bolesti.

  • Ovulačné krvácanie

    , Autor:

    Zdravím, chcela by som sa informovať ohľadom ovulačného krvácania. Mám 26 rokov, minulý mesiac sa mi to stalo prvý raz. Išlo o krvavý výtok, ktorý trval necelé dva dni. Navštívila som gynekológa, na základe prehliadky povedal, že je všetko v poriadku, išlo len o ovuláciu. Tento mesiac sa to opakuje, no krvácanie je veľmi intenzívne a silné, zatiaľ trvá už tretí deň, mám bolesti v podbrušku sprevádzané zvracanim. Je to podľa vás v poriadku alebo mám znovu navštíviť lekára? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ovulačné krvácanie môže byť aj intentenzívnejšie. Samozrejme, ak bude pretrvávať viac ako 5 dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Krvácanie

    , Autor:

    Dobrý deň pán doktor, gynekológ mi na kvasinky predpísal clotrimazol AL 100 na 6 dní, ja som si dokúpila candibene krém na vulvu. Lieky aplikujem tretiu noc, začala som mierne krvácať, resp.zvyšky lieku, ktoré vylučujem sú zafarbené doružova. Pálenie, ktoré som pociťovala pred liečbou, pociťujem stále. Mám dlhodobé opakované pálenie a výtoky, preliečena som bola už xy antibiotikami (per os,lokálne), ale problémy mám stále. Momentálne užívam Utrogestan (1.dávka pred mesiacom 10 dni 3x vaginalne, túto druhú dávku už per os- šiesty deň kvôli endometrióze). Mám v aplikovaní clotrimazolu a utrogestanu, keď mierne krvácam pokračovať naďalej? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ružový výtok môže byť spôsobený Clotrimazolom, nemusí sa vôbec jednať o špinenie. Ak sa Vám však spustí menštruácia, prerušte liečbu. Odporúčam užívať v pravidelných intervaloch vaginálne probiotiká, ktoré napomôžu obnoviť vaginálnu mikroflóru, ktorá sa opakovanými preliečeniami porušila.