Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,427 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Farba výtoku

  , Autor:

  Dobrý deň, dnes som už raz písala, som po zamlčanom potrate.
  Chápem, že výtok je po kyretáži normálny, ale znepokojuje ma jeho farba - žltá - nemôže sa jednať o infekciu? Tiež bolesti som čakala, že budú ustávať, zatiaľ sa však zintenzívňujú.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, o infekciu sa jednať môže, takto Vám to sa však objektívne vyjadriť neviem. Najlepšie je navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý objektívne zhodnotí Váš stav a určí další postup.

Podobné otázky

 • Výtok

  , Autor: Dom12

  Dobrý deň!Mala by som jednu otázku.Hovorila som o tom aj s gynekológom, no nič sa nenašlo, iba zápal, čo mi neustále vracia..Občas, z ničoho nič, mávam vo výtoku biele malé kúsky..A stále sa mi mení farba výtoku (hnedé,biele,žlté a mala som už aj zelené).Bojím sa či nemám nejaké ochorenie.Či by ste takto nevedeli povedať z čoho to može byť alebo čo to vlastne može byť?Ďakujem za odpoveď:)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pošva prirodzene produkuje sekrét, ktorý je za normálnych okolností číry alebo mierne skalený. Výtok inej farby alebo zápachu by sa mal liečiť. Ak boli realizované výtery z pošvy, liečba sa nasadzuje podľa výsledkov kultivácie. Niektoré baktérie a kvasinky sa v pošve nachádzajú prirodzene, ale po ich premnožení sa výtok môže zintenzívniť. Skúsil by som užívanie vaginálnych probiotík, vaginálne výplachy Cloginom a dľa výsledku kultivácie prípadne aj užívanie vaginálnych antimykotík alebo vaginálnych antibiotík. Ak sú však stery a výsledky kultivácie negatívne a ťažkosti naďalej pretrvávajú, treba pátrať ďalej.