• Ovula naboti.

    , Autor:

    Pan doktor , bola som na preventivke a na vaginalnom USG mi doktor zistil, že mam upchatý vyvod nejakej žlazky na krčku maternice. Povedal že to treba prepichnuť. Nazval to Ovula naboti. Je to vážne?

    Dobrý deň, nie je to vážne, nemusíte sa obávať. Ovula Nabothi vzniká uzatvorením vývodu hlienovej žľazy krčka maternice. Mnohokrát je nájdená vrámci preventívnej prehliadky, pretože nerobí ťažkosti. Závisí od veľkosti. Mnohokrát s tým netreba robiť nič. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.