Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,348 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Klimakterium dodatok

    , Autor:

    Pan doktor, tá vyška sliznice je 5,2mm, nejak som si nevšimla, že som tam nedala čiarku.Som 4 mesiace po vysadeni HAK, mám 50 rokov a zatial ešte stale mam menštruaciu.Aj keby som už privitala , aby už nebola. Doteraz som mala slabšie krvacania, ktore trvali 4-5 dni, ale menzes každy druhy cyklus prišiel na 24 deň a každy druhy na 28 deň.Len doktor mi povedal, že uvidime, ako to bude tento mesiac, že možno už menzes vynecha.Preto ma napadla ta vyška sliznice.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, za takýchto okolností je všetko v poriadku. Menštuačné krvácania už nemusia byť vo Vašom veku intenzívne, ani pravidelné, môže sa stať, že vynechajú. Nie je ale ničím pozoruhodným, že ešte menštruujete. Sú ženy, čo prejdú do menopauzy už v 40 a naopak, už som zažil aj 60 ročnú menštruujúcu ženu. Na 10. deň cyklu je skoro hovoriť,či sa menštruácia dostaví alebo vynechá. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.