Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,845 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Prsnik

  , Autor: Eva

  Dobrý deň, prosím chcem sa spýtať, ešte minulý rok som si našla hrcku v prsniku bolestivu, gynekológ ma poslal na sono ktoré som vsak mala v poriadku, na nejaky cas ma to prestalo bolieť a teraz boli znova, neviem čo robiť. Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ťažkosti pretrvávajú a hrčka v prsníku je hmatná a aj bolestivá, navštívte Vášho obvodného gynekológa. Aj keď bol ultrazvuk pred rokom v poriadku, dá sa teraz zopakovať vzhľadom ťažkostiam, prípadne sa dajú doplniť ešte ďalšie vyšetrenia.

Podobné otázky

 • citlivý prsník

  , Autor: GB

  Dobrý deň,

  v lete mi priateľ nechtiac narazil do prsníka. Nejakú dobu potom ma bolel, v septembri som absolvovala preventívnu prehliadku a sono prsníkov bolo negatívne. No stále mám ten prsník citlivý napr. na tlak, tak by som sa chcela opýtať, či sa mám znepokojovať, príp. aký postup mi odporúčate pri riešení tejto záležitosti. Môj vek je 23 rokov.

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  navštívte lekára, resp. zopakujte sono. Ale veľmi pravdepodobne nie je dôvod na znepokojovanie sa.

 • zmena farby bradavky

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň pani doktorka, rada by som sa opýtala na možnú príčinu môjho problému. Zopár mesiacov pozorujem na 1 mojom prsníku zmeny farby bradavky, tmavne, nie je to stále tak, mení sa to aj počas dňa, napr. aj pri dotyku sa znova zosvetli. Na pohľad sa mi zdá aj trošičku vačší ako druhý prsník. Pri poslednej gyn. prehliadke som bola na sonografiu prsnikov (máj 2012), no nic mi nebolo zistené, žiadna hrčka, prsník bol v poriadku. Veľmi som sa ale zľakla a trošku aj vystresovala, mojho gynekologa mam ale na východe a ja žijem na západe slovenska, preto nie je pre mňa jednoduché ho navštíviť. Okrem rady ohľadom môjho problému s prsníkom by som sa rada opýtala, či je možné navštíviť čo najskôr gynekológa aj mimo svojho stáleho lekára v BA. Veľmi pekne Vám ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý podvečer,
  zmena farby bradavky môže súvsieť aj s hormonálnymi zmenami, ktoré sa vo vašom tele môžu odohrávať. Bolo by však vhodné aby Vás gynekológ vyšetril a vylúčili sa iné patológie. Čo sa týka gynekológa v Ba iste, vyberte si gynekológa a telefonicky sa informujte o možnej návšteve, nie je moc praktické aby ste mali gynekológa na východe ak žijete tu.