• Hrčka v prsníku a užívanie antibiotík

    , Autor: vaness0

    Dobrý večer prajem.

    Kvôli akútnej strate hlasu a zapalu hrdla užívam antibiotiká - konkrétne penicilín (každých 8 hodín 3 x denne) 8 dní. Mám ho užívať ešte dva dni. Dnes som si úplnou náhodou - keď som ležala položila ruku na oblasť pŕs a zacítila som hrčku - alebo skôr zdureninu na ľavom prsníku. Je nebolestivá, nahmatať sa dá len keď ležím. Môže byť vznik tejto hrčky spôsobený užívaním antibiotík? Mám 19 rokov. Dnes mi akurát začala menštruácia, cyklus mám pravidelný, ale nikdy som nepostrehla pred menštruáciou vznik hrčiek. Ďakujem za odpoveď a želám všetko dobré. :)

    Dobrý deň, ja sa Vám takto objektívne neviem vyjadriť ale určite odporúčam navštíviť obvodného gynekológa, ktorý objektívne po vyšetrení zhodnotí nález a odporučí ďalší postup. Z antibiotikami to súvis nemá.