Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,318 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Doxyhexal 200

  , Autor: ala-4

  Dobrý deň,lieky užívam nakoľko mi zistili chlamýdie. V štvrtý deň užívania sme mali pohl.styk s partnerom, ktorý sa začal liečiť až po pohl.styku,takže bol ešte neliečený,čo som nevedela. Na druhý deň má začalo pobolievat podbrusko. Lieky užívam už 7 deň a bolesť pociťujem hlavne ak stojím. Mohli lieky prestať zaberať nakoľko ich partner mal. Dočítala som sa a možno v tom strese som prepočula,že nemôže byť. Mohla som si dáko uškodiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemyslím si, že lieky prestali zaberať, ale preliečení majú byť obaja partneri a v čase liečby je vhodné sa vyhnúť pohlavnému styku. Nemá potom efekt, aby sa liečil iba jeden partner, pretože hrozí recidíva a návrat infekcie. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • HPV

  , Autor: Missa

  Dobrý deň, Chcela by som sa spýtať. Zistili mi prítomnosť viacnásobnej infekcie HPV vírusu a tiež ureaplazmu parvum. Dostala som antibiotiká Doxyhexal 200mg a Macmiror Complex na preliečenie. Partner bol tiež na vyšetrení a steroch ale jemu bolo povedané, že má iba ureaplazmu. Chcem sa spýtať je možné, že by HPV nemal aj keď u mňa bola viacnásobná infekcia a je to pohlavne prenosná choroba. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to možné. Jedná sa o vírusovú infekciu, je to niečo ako keď vy by ste mali chrípku, automaticky to ale neznamená, že ju bude mať aj Váš partner alebo všetci ľudia okolo Vás. Je to aj vecou imunitného systému.

 • Ureoplazma

  , Autor: hela-3

  Dobrý deň,
  doktor predpísal mne a mužovi na liečbu ureoplazmy Doxyhexal 200
  2 x denne (400 mg).na 10 dní. Ja mám do 60 kg muž 80 kg. V príbalovom letáku
  boli ovela nižšie dávky. Volala som mu či nedošlo k omylu povedal, že to je štandardná liečba. Po prečítaní príbaloveho letáka povedal, že ja mám menej ako 70kg takže možem brať 1x 200 mg na 20 dní. Muž ostane na tej dávke ako predpísal. Názor iného odborníka bol ,že mám rozdeliť Doxyhexal 200 na polku ciže 2x 100mg pre lepší efekt po dobu 20 dní. Prosím Vás o Váš názor čo je účinnejšie neviem sa rozhodnúť a plánujeme po preliečení dieťa ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dennú doporučenú dávku dodržíte, môžete si Doxyhexal rozdeliť na 2x 100mg.

 • otazka

  , Autor: alessandra

  Dobry den, chcela by so sa opytat, moja doktorka mne aj mojmu priatelovi predpisal Doxyhexal 200mg a povedala ze pocas troch tyzdnov uzivania nemame mat pohlavny styk. No nemohli by sme ani s ochranou? Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  s prezervatívom teoreticky môžte, avšak dôjde k zmene pH a prostrediu v pošve po styku čo liečbe nie je veľmi nápomocné, avšak ak styk byť musí, tak jedine s ochranou
  s poydravom

 • Doxyhexal

  , Autor: lienockalienka

  Dobrý deň, na kontrole u gynekológa mi bola zistená ureaplazma. Následne sme s manželom dostali na preliečenie tabletky Doxyhexal 200. Chcem sa spýtať, či by tieto tabletky mohli spôsobiť to, že som dostala menštruáciu na 19 DC? Tabletky užívam 4 deň a menštruáciu som doteraz mala vždy pravidelnú (28 - 30 dňový cyklus).
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  nie, spomínané antibiotiká by nemali spôsobovať poruchu menštruačného cyklu, avšak na každého môžu lieky pôsobiť inak. Preto sa to nedá vylúčiť 100%, ak by sa problémy opakovali navštívte lekára.

 • prerusenie ATB

  , Autor: emilinka

  Dobry den, bola mi nedavno zistena ureaplazma plus dalsie male bakterie vraj, chlamydie a DNA negativne. Chcela by som sa poradit ohladne brania ATB , lekar mi nasadil Doxyhexal 200 mg , tak isto mojmu partnerovi. A vraj to mam uzivat kaazdych 12 hodin. Lekarnicka mi vsak povedala, ze to je silna davka na mna, pretoze nevazim ani 50 kg, tak teraz neviem...zacala som s uzivanim 1 x denne zatial- vzala som asi len prve tri dni momentalne a chcem sa spytat, ci je mozne na chvilku prerusit. Idem do Talianska na par dni a kedze slnko momentalne zacina byt silnejsie a v taliansku urcite silne, tak sa obavam reakcie na slnko ( raz som sa vyhadzala po celom tele z ATB a to som sa ani neopalovala) Budem rada, ak mi poradite, pretoze naozaj neviem, co mam urobit. Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  v prvom rade by som odporúčala dodržať dávkovanie, ktoré vám nasadil lekár. Liečbu nie je vhodné prerušovať, popravde ani nerozumiem prečo by ste liečbu mali prerušovať. Ak ste sa po ATB vyhádzali po celom tele bolo to kvôli alergii na určitú látku v antibiotikách, so slnkom to nesúvisí.