• Infekcia pošvy a lieky

    , Autor: sunny-2

    Dobrý deň, boli mi predpísané vaginálne tablety na liečbu infekcie pošvy. Nemali by sa však užívať pred a počas menštruácie. Do začiatku menštruácie mi zostávajú približne tri dni, tablety sú na 6. Mám si začať dávať tieto tablety teraz a po začatí menštruácie to prerušiť a potom pokračovať? Alebo mám počkať kým mi skončí menštruácia a až potom začať liečbu týmito tabletami?

    Dobrý deň, nepoznám výsledky kultivácie ani to, ako ste sa dohodli s obvodným gynekológom, ale ak sa jedná o infekciu E.Coli alebo o Candidózu a ak nemáte ťažkosti, liečbu možete začať až po skončení menštruácie. K liečbe môžete doplniť aj vaginálne výplachy napr. Cloginom. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.