• Odpoved

    , Autor: inci

    Dakujem velmi pekne za skoru odpoved. Co sa tyka tych parazitov, podla vysledkov som tomu rozumela tak, ze na niektore, vratane mrle, ani v testovani v moznostiach neboli. Som v Luxemburgu a neviem, podla akych kriterii vyberaju. Urcite sa vsak opytam aj na moznost vsi, tak, ako ste povedali. To zacervenanie urcite nie je viditelne normalne, koza je vyhladena bez viditelnych znamok cohokolvek iritujuceho, doktor si vzal tri lampy a svietil mi tam a fakt pridrzal ruku na miestach, ktore ma doslova bolia. Odtien zacervenania je minimalny v porovnani so zdravou posvou, sudim. Vysledok steru z vulvy je pre mna zaujimavy a na to by som sa vas este chcela opytat - okrem lactobacila, ktory sa teda na vulve nachadzat ma (?) a uvadzaju, ze tam nie je, sa na nom v poznamkach uvadza po francuzsky flore totalement substituee, cize nieco ako flora bola uplne nahradena. Pozerala som po nete a toto sa pise zenam, ktorym sa najde nejaka bakteria, ktora ostatnemu dominuje. Ja ale v naleze nic okrem tohto upozornenia nemam. Chapem tomu dobre, ze to ale nie je pozitivne, vsak? Ze mam znicene to vonkajsie prostredie, vsak? Ak budem uzivat lokalne probiotika a oni kvazi vytecu aj von, vedia upravit a pomoct narusenej flore tam? Probioticku masticku tu nezozeniem a neviem, ci aj nejaku vyrabaju a jogurt nanasat velmi nechcem. Dakujem za tip odobratia vzorky horeuvedenym sposobom, skusim este par veci, ktore ste vymenovali a potom sa asi budem musiet odobrat spominanym smerom...

    Dobrý deň, u nás probiotické intímne krémy dostať, ako je to v zahraničí, na to Vám odpovedať neviem, ale určite by som to vyskúšal. Vaginálne probiotiká pôsobia v pošve, na oblasť vulvy pošvového vchodu sú vhodnejšie probiotické krémy, ktoré sa aplikujú priamo na miesto zvonka. Lactobacilus sa prirodzene vyskytuje v pošve a logicky aj v oblasti pošvového vchodu, jeho neprítomnosť, ako ste to popísali z francúzskeho výsledku výberu, teoreticky môže spôsobiť dane ťažkosti, preto by som tie probiotické intímne krémy vyskúšal.