Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,969 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • bolesti brucha

  , Autor: Veronika4

  Dobrý deň pani doktorka,

  skoro pred každým menzesom, mávam krče v bruchu a presedím dve hodiny na toalete. Býva to tak max. 7 dní pred. Viete mi poradiť, či to môže súvisieť s cyklom a ako tento problém odstrániť? ďakujem

  Veronika

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  dobrý deň,
  jedná sa o predmenštruačný syndróm, bolesti, plynatosťž, napátie, tenzia a pod....
  prípadne si prečítajte rôzne možnosti liečby, či už preferujete najprv bylinné čaje, extrakty..
  alebo skôr medikamentóznu liečbu
  s pozdravom .

Podobné otázky

 • Cysta

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor, v pondelok mi bola nájdená cysta 7 cm. Menštruáciu mám nepravidelnú, naposledy som mala pred 3 týždňami. Včera som bola na kontrole a povedali mi, že cysta praskla a má 4cm. Dnes som začala krvácať a mám veľké bolesti brucha, je to v poriadku?

  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané ťažkosti môžu byť spôsobené prasknutím cysty. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť gynekologickú pohotovosť.

 • Cysta

  , Autor:

  Dobrý deň včera som bola u lekára pre bolesti brucha pre podozrenie infektu močových ciest som bola odoslaná na urologiu tam mi lekár povedal ze mam na pravom vaječníku cystu vo veľkosti 5cm. Môj gynekológ mi povedal ze je to normálna folikularna cysta ktorá pri menzese praskne. Ze mam prísť hneď po menzese. Chcem sa opýtať môže mi takáto cysta spôsobovať bolesti pri hocijakom pohybe aj pri veľkej potrebe bolesti hlavy a pocity na vracanie? Co v prípade ak tam aj po menzese bude? V prípade operácie sa nemusím báť zeby to ovplyvnilo v budúcnosti otehotnenie? Mam 30 rokov deti ešte nie ale chcela by som. Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bude cysta po menštruácii pretrvávať, je potrebné jej sledovanie, či došlo k jej zmenšeniu, alebo zväčšeniu, či rovnakému nálezu. Záleží aj od ostatných okolností. Cysta takejto veľkosti môže spôsobovať bolesti, ako aj iné ťažkosti, ak dôjde k obtočeniu a priškrteniu vaječníka a vajíčkovodu. Pri pretrvávaní bolestí alebo pretrvávaní cysty po viac ako dvoch cykloch bude vhodné plánovať operačnú revíziu. Máte pochopiteľné otázky, teraz sa však na nich nedá odpovedať. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Ovulácia

  , Autor: Svetlana

  Dobrý deň pán doktor, uz asi pol roka si všímam, ze vždy v strede cyklu mam bolestivé podbrusko, problém s ranným mocenim, nejde mi vyskočiť sa, môže to byť spôsobené ovulaciou? Tie bolesti brucha mi vychádzajú ze áno, ale môže s tým súvisieť aj ten problém s mocenim? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže sa jednať o ovulačné bolesti, ktoré trvajú cca 2 dni, od 14. do 16. dňa cyklu. Ak máte popisované ťažkosti iba vrámci tých pár dní, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude mať súvis s tým. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Neznesiteľné bolesti v pošve

  , Autor:

  Dobrý deň. Mám 22 rokov a už cca 8 rokov trpím každoročnými a posledné dva roky aj každodennými až neznesiteľnými bolesťami zvonka aj vo vnútri pošvy. Hneď ráno ako vstanem, tak pri a po vymočení ma sprevádza nehorázne pálenie a rezanie, a potom sa to ťahá so mnou celý deň. Do toho zakaždým nesmie chýbať svrbenie také až sa tam mám chuť vyškriabať do krví.Najhoršie je to nepohodlie už len pri bežných činnostiach ako aj v práci či niekde vonku, keď mám také bolesti v nej, v podbrušku, ktoré vystupujú až do chrbta, že sa mám chuť len zvaliť do klbka a tak ostať až dokým nezaspím. Tento rok som zmenila aj gynekológa kvôli sťahovaniu, no ten predtým mi prišiel len na kvasinky, predpísal mi tabletky, podotýkam antibiotiká ako inak a mastičku. Počas užívania sa to ešte viac zhoršilo. Ešte predtým ma ale poslal aj k urológovi, no ten tam videl mierny zápal a zas len antibiotiká. Odvtedy som začala mať aj pravidelné bolesti brucha, každodenné a bolesť v konečníku a začali sa mi na vagíne aj konečníku objavovať také drobné malé výrastky aj keď on tvrdil, že tam nič nie je. Bolesť v konečníku sprevádzajú rovnaké príznaky ako v pošve. Neustále pálenie a svrbenie a taktiež tie drobné výrastky sú cítiť aj na dotyk malé a vypuklá a pri konečníku dokonca aj viditeľné okom. Bolesti v pošve som si utlmovala s volne predajnou mastičkou na kvasinky, ktorá fungovala len krátkodobo a na konečníku som nevenovala až takú pozornosť, pretože som si myslela, že to zmizne. Terajší gynekológ ku ktorému chodím, my urobil vyšetrenia aj na krv, aj na moč, ešte aj ster. A predpísal mi antibiotiká, zas...a vaginálne tablety. No tie bolesti sa zhoršili ešte viacnásobne. Pár dní sa už nemôžem vymočiť bez takých bolestí, až mi to príde že ma režú. Dnes som bola u neho znova s výsledkami z predchádzajúcich vyšetrení a výsledky boli negatívne. Takže žiadny zápal ani baktéria ani kvasinky, dokonca ani na tie drobné výrastky, ktoré tam mám stále nepovedal nič také, ale že tam nič nevidí. No bolesti stále pretrvávajúce... Tak ako v nej, tak aj v konečníku už dobrých pár mesiacov. Na to si len začudovanie povzdychol a predpísal mi zas akési vaginálne tablety, že tie by mi už mali istotne pomôcť o čom ja silne pochybujem a že s tým konečníkom mám ísť k obvodnej. Dávnejšie som bola aj u obvodnej aj na gastre a stále nič. Už neviem ako ďalej...už mi nezaberá nič, ani nijaká tabletka na utlmenie či ten krém alebo mastičky na konečník a po novom mi zas začali aj bolesti v bruchu. Neviem či by mi pán gynekológ bol ochotný poskytnúť mi aj iné vyšetrenia, napríklad že by sa pozrel hlbšie než len z vonku ako to spravil naposledy, len za sekundu a neochotne akoby ho to ani nezaujímalo. Nechcem si zbytočne kupovať volne predajne lieky, ktoré aj tak neviem či by zabrali a keď tak musím stále premýšľať aj nad tým či by to nemohli byť kondylómy, pretože tie sa môžu prenášať aj cez pošvu až ku konečníku. Alebo aký špecialista by mi ešte dokázal poradiť keď nie gynekológ.
  Veľmi pekne vám vopred ďakujem za odpoveď...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, istotne pochopíte, že bez videnia nálezu sa objektívne neviem bližšie vyjadriť. O kondylómy sa teoreticky môže jednať, môžete mať aj endometriózu. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viac, takto sa však ozaj objektívne vyjadriť neviem. Ak Vám nedokáže poradiť Váš obvodný gynekológ, navštívte vyššie nemocničné zariadenie.

 • Bolesť brucha

  , Autor: Simca

  Dobrý deň mám bolesti brucha v spodnej časti brucha na. Ľavo bola som u gynekológa a povedal ze mam tam myóm 2cm. Ale nič mi nedal mam hormonálne problémy už dlhšiu dobu alebo bolesť stále mam. Poraďte mi

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dvojcentimetrový myóm Vám ťažkosti určite nerobí. Keďže ale nepoznám výsledky vyšetrení ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie vyjadriť. Ak je gynekologický nález negatívny v zmysle že pôvod ťažkostí nie je gynekologický, je potrebné aj chirurgické vyšetrenie.