• Svrbnie

    , Autor: kurciatenko

    Najprv som si myslela, že to je zlým mydlo, potom že tehotenstvom ale teraz som si uvedomila, že už je to vlastne roky čo mám rovnaký problém. Veľmi nutkavé svrbenie na jednom mieste vonkajších rodidiel. Svrbenie ale mávam takmer vždy len večer a ako miesto poškriabem, cítim na chvíľu úľavu, občas sa poškriabem až moc, až mi praskne pokožka a trošku krvácam. Už som si myslela či to aj nie je len psychikou, lebo ako mám činnosť nič necítim. Svrbenie začne až večer a ak sa zobudím aj v noci, keď už nič nerobím. Na nete som našla, že v takmer rovnakom mieste s nachádza Bartholiniho teliesko. Ale všade píšu, že jeho zápal je bolestivý, ale mňa nič nebolí ani pri sexe. V poslednom období sa to ale zhoršilo a väčšinou sa doškriabem až do krvi. Je nutná ambulantná liečba alebo mám najprv skúsiť napríklad čaj z hluchavky prípadne čajovníkový olej?

    Dobrý deň,
    skúsiť môžte čo chcete, to vám nemôže nikto zakázať, ak by ťažkosti neustupovali vyhľadajte lekára
    s pozdravom