Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,329 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • 2 tabletky

  , Autor: Petruška

  Dobrý deň, prosím Vás užívam antikoncepciu KarHleight a jeden deň som si zabudla zobrať tabletku no zobrala som si ju na druhý deň ráno o 8 a potom večer o 20tej ďalšiu. Asi o tri dni som začala špiniť no neskôr som začala krvácať celkom dosť. Bola som u gynekológa no bála som sa mu povedať, že som bola hlúpa a zobrala si dve za deň. Nebudem mať nejaké problémy gynekologické alebo hormonálne? Už dlho krvácam. Doktor povedal, že nič nevidí.
  Ďakujem pekne za odpoveď mám strach.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak užijete omylom viac tbaliet, nič sa nedeje, vôbec a nemusíte tým trápiť
  krácanie s týmto nesúvisí, je možné , že vám daný typ HAK nesedí, ak by krvácanie pri užívaní pretrvávalo, určite vyhľadajte lekára a zvážte prípadne zmenu HAK
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Predmenštruačný syndrom

  , Autor: Ivus

  Dobry den.Mam 32 rokov. Chcem sa spytat ci je normalne ked priblizne 13 dni pred menzesom mam zvysenu telesnu teplotu (nie bazalnu) na 37-37.2 .Ked dostanem menzes tak klesne na 36.5.Trva to asi rok.Priblizne vtedy mi zistili ureaplasmu.Uzivala som ATB .Potom po douzivani len kultivacie mocu som mala negat vysledky.Je mozne ze ta teplota je z nedoliecenej ureaplasmy ? Alebo z coho? Dost mi zneprijemnuje zivot tak teplota :-( Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto mierne zvýšenú teplotu môžete mať počas ovulácie. Neprikladal by som teplotu do súvisu s ureaplazmou. Skúste si to odsledovať. Skúste si dať Paralen aj 2 tabletky á 6 hodín pri zlom pocite pri mierne zvýšenej teplote. V prípade akýchkoľvek nejasností alebo ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Kultivacne vyšetrenie

  , Autor: Mery

  Dobrý den, chcem sa spytat, keďže by som si chcela byť na istom, bola som v osobnom kontakte(nie však pohlavnom, ani inak prenosom,ale predsa len) s osobou pozitívnou na pohl. chorobu, z tohto dôvodu som si dala urobit testy u gynekológ. Na pink.choroby mi krvné testy vyšli negativne, čo ma samozrejme potesilo, ale vyter z posvy, kultivacia vysla nasledovne:
  Mikroskopia- priamy preparát: epitelie pozit + ,
  Gram labilne paličky. .pozit + ,
  Leukocyty- PMN ojedinelé ,
  G+koky ojedinelé. ,
  Lactobacillus....nepritomne ,
  Aerobna kultivacia: alfahemolyticke streptokoky ,
  Ojedinelé streptococcus agalactiae...
  Kultivacia na kvetinky: negatívny ,
  Laktobacily: negatívny
  Recept : Doxybene 2×2 tabletky dve balenia
  Dalacin C vaginalny krém jedno balenie

  Záver: cervicitis chronica, vaginosis bacterilalis
  Poprosila by som, keďže mám obrovský stud v sebe a obavu z choroby, keby ste mi vysvetlili a poradili, o akú chorobu sa jedná a ci vôbec stačia tie tabletky a krém .

  Dakujem za odpoveď
  Mery 40r. BA

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete byť úplne kľudná. Lekár Vám predpísal antibiotiká na chronický zápal krčka maternice a vaginózu, tzn. že sa Vám v pošve premnožili baktérie, ktoré sa vyskytujú v pošve pomerne často ale pri premnožení môžu spôsobovať ťažkosti. Odporúčal by som aj užívanie vaginálnych probiotík a aplikáciu vaginálneho výplachu napríklad Cloginu. Užívajte predpísané lieky a v prípade nejasností alebo ťažkosti sa nemusíte obávať a kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.