• Dyskomfort ll.

    Na upresnenie dyskomfortu chcem ešte napísať- že ho vnímam najmä pri pohl. styku- pošv. vchod akoby nemal žiadnu pružnosť, pocit ubolenia vo vnútri.Obrazne: gumičku roztiahnete ľahko ale nie v prípade ak je popri nej aj niť,ktorá jej nedovolí roztiahnutiu. Ešte som uvažovala aj nad masťou vit. E. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, nie celkom presne ste definovala čo by ste rada odo mňa počula, domnievam sa, že chcete doporučiť nejaké ďalšie metódy na odtsránenie vaginizmu a dyspareunie
    môžte si okrem týchto doplnkovým metód, kt. používate zakúpť či už krém alebo globule s kys.hyalurónovou napr. Cicatridina, ktoré majú dlhodobý hojivýá i liečivý i lubrikačný efekt na pošvové steny i introitus,
    tiež existujú hormoálne maste a krémy, kt. dopomôžu k dlhodobej estrogenizácii sliznice, závisí ako bolestivosť vás lekár zhodnotil, ...
    tiež sa dá aplikovať lidocain krém pri pohl.styku
    a tiež existujú i rôzne op.možnosti, ak už všetko ostatné zlyhá...
    s pozdravom