Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,845 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • prosim o radu

  , Autor: odbornik6

  Dobry den,
  mam 6 mesiacov po porode a neustale trpim unikom mocu, zacalo to uz v tehotenstve hned po prvom trimestri cca. Po porode mam zhruba 3 dni v kazdom tyzdni neustale nutkanie na mocenie, no pri moceni ma nic nepali. Urologicke caje napomahaju. Taktiez od porodu nemavam ani pohlavny styk, skusali sme to s partnerom niekolko krat no mam prinom neprijemne bolesti. Mam navstivit gynekologa alebo este chvilu pockat? Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pol roka je už relatívne väčší časový odstup, i keď močenie sa môže upraviť i neskôr, avšak minimálne kontrolu , poprípade dop.cvikov na posilnenie svalov panvového dna by stav vyžadoval, navštívte radšej lekára
  nech sa skontroluje nález a prípadne vám teda dop.cviky na posilnenie panvového dna
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Gynekológ

  , Autor:

  Dobrý deň . Poprosím o radu.
  Som cca 20dni po konizacii krčka maternice.Dnes sme mali 1x pohlavný styk a ja som takmer nič necítila ,vzrušenie ale ani samotný styk ,je možné že je to kvôli tomu ? Robili mi to leep metódou a čistenie maternice. Vo februári to podstúpim znova .
  Vždy sme mali pohlavný styk ktorý bol v poriadku. a teraz toto ...skôr som sa bála že to bude bolieť ale to vôbec a nič som necítila.
  Manžela som sa opýtala ako to cítil on a že inak dosť voľnejšie . Som z toho úplne vykoľajena... Nechcem aby to tak ostalo. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, mať pohlavný styk 20 dní po výkone je ešte priskoro, aj tento samotný fakt môže mať vplyv na “necitlivosť” pri pohlavnom styku. Odsledujte si to.

 • Po operácii vaječníkov

  , Autor:

  Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať. Po operácii oboch vaječníkov (pre cystu), zostala len maternica, môže byť to mať za následok niekoľko ročne zdravotné problémy a zhoršený zdravotný stav ? Ak boli naplastie na hormonálnu náhradu trocha to pomohlo ale potom z viacerých len nežiaduce účinky (bolesť hlavy, bolesť brucha, pocit na zvracanie, priberanie, zapáli a mykóza) s tým spojene aj zdravotné problémy psychickeého charakteru. Do doby kedy boli operované, nič podobne nebolo. Prosím o radu alebo aj môže mať súvis že zostala len maternica ?
  Ďakujem Vám.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak dôjde k odstráneniu oboch vaječníkov u ženy pred 45 - 50 rokmi, ktorá predtým normálne menštruovala, má to celkový vplyv na ženu. Vaječníky produkujú hormóny, ich odstránením (z rôznych medicínskych príčin) došlo k umelo vytvorenému prechodu. Keďže ale nepoznám žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, hlavne hormonálny profil, neviem sa Vám takto objektívne vyjadriť. Existuje viacero foriem hormónovej substitučnej liečby, nie každej žene sadne každý preparát. Pri ťažkostiach je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť klitorisu

  , Autor:

  Dobrý deň už asi 4 deň mám napuchnutý a tvrdý klitoris, ktorý bolí a to ešte aj pri chôdzi. Strašne zapácha aj keď hygienu mám pravidelnú a zapácha práve najmä po sprche. Neviem či som nachladnutá alebo je to iný problém, no je strašne tvrdý a bolí. Začalo to keď prišla menštruácia. Som 3. Mesiac po pôrode. Prosím o radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto Vám objektívne bližšie poradiť a vyjadriť sa k nálezu neviem. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Prosím o radu

  , Autor:

  Dobrý deň som v siedmom týždni tehotenstva. Na nohavičkách som si našla špinenie mierne ružové také do hnedá. Bolesti v podbrušku mam. Ale tie mám už od začiatku co sme sa dozvedeli že čakáme bábo. Chcem sa spýtať ci to je normálne ale treba ísť k lekárovi. Sú to také malé fliačky ťažko sa to identifikuje trvá to už od včera

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, do 16. týždňa tehotenstva špinenie súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Ak sa nejedná o silné krvácanie, nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenské priznaky

  , Autor:

  Dobrý deň, prosím o radu. Posledná menstruacia 5.4. (pohlavný styk 4.4.) Od 13.4. mám tehotenské priznaky (bolesť v podbrušku, nevoľnosti, bolestivé zilnate prsia, zväčšené bradavky, únava). Už 2x som bola pri svojej lekárke s uvedenými príznakmi, ale nechcela má ošetriť kvôli poisťovni. Mám problém s nepravidelnou menštruáciou a hrozí mi predčastne menopauza. PMS som nikdy predtým nemala.
  Rozne tehotenské testy mám negatívne a tento mesiac k pohlavnému styku nedošlo.
  Je možné že som tehotná? Alebo sú to už priznaky menopauzy (na nete sú navaly tepla a podobne- to nemám).

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste dostali menštruáciu deň po nechránenom pohlavnom styku, pravdepodobnosť tehotenstva je pomerne malá. Jednoznačne vylúčiť tehotenstvo vie Váš obvodný gynekológ na základe odberu beta HCG. Keďže nepoznám všetky informácie ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť.