• chlamydie v tehotenstve

    , Autor: dora

    Dobry den, pani doktorka
    obraciam sa na vas po radu
    Som v 12t tehotenstva a pri vysetreniach sa zistili chlamydie, vraj sa preliecia v 24tt to je ok predpokladam ze vtedy koli vyvoju babatka a ze bude automaticky prelieceny aj partner.
    Moja otazka vsak smeruje k moznosti nakazy inak nez pohlavnym stykom.
    Citala som o bielizni ci uteraku.. za moznu infekcnu bielizen sa povazuje len spodne pradlo ci napriklad aj tricko ci ina cast odevu? uterak.. pouzity len na utretie tela napr. po okupani ci je mozne nakzit sa napriklad uterakom v kadernictve? Ja som kadernicka preto ma napadla aj takato moznost, pripadne ked sa pri praci strihnem noznicami, krvou sa to ku mne dostat nemohlo? predsa len nie kazdy zakaznik si da umyt hlavu.
    Mozno sa pytam hlupost, ale potrebujem sa poradit a informovat skor nez sa vrhnem na manzela s vycitkami a podozrenim na neveru.

    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,

    chlamýdia a iné sex.prenosné ochorenia sa prenášajú len telesnými tekutinami, krvou, pohl.stykom...
    v žiadnom prípade nie uterákom ai spodnou bielizňou
    s pozdravom