Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,790 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • tabletka po

  , Autor: odbornik6

  Dobry den,pisala som vam ohkadom,negativnych testov 13,17,36,39.
  v sobotu mi prislo krvacanie 36. Den od krvacania z escapelle.
  Mozem byt uz konecne kludna?
  dakujem,pekne

Podobné otázky

 • Tabletka po a menstruacia

  , Autor: TK

  Dobrý večer. Prosim Vás, použivam už dlhšie duphaston na úpravu nepravidelnej menštruacie. Včera som mala nechraneny sex a chcela som si dať tabletku po len som dostala dnes menštruáciu, ktorú som čakala ešte vďaka duphastonu. Chcem sa spýtať môžem použiť tabletku po aj počas menštruacie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tým, že ste dostali menštruáciu deň po pohlavnom styku je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá. Síce tabletka emergentnej hormonálnej antikoncepcie sa dá užiť prakticky kedykoľvek, treba však zvážiť jej nutnosť a význam.

 • Menstruacia a tabletka PO

  , Autor: Lucka90

  Dobrý deň pán doktor,
  mala som nechránený pohlavný styk v 3 dni menstruácie a kedže presne neviem kedy mi chodí ovulácia tak som použila tabletku PO. Priemerne mávam 6 dni menštruáciu a toto je už 4. ale menštruácia je o poznanie slabšia ako to mávam v 4. dni bežne. Celkovo cítim aj extrémne zmeny nálad a nesústredenosť. Vedeli by ste mi povedať v akom stave sa nachádzam? Mám v prípade ak sa preruší menštruácia o niekoľko dní skôr očakávať dalšiu skorú menštruáciu alebo naopak? Poznáte nejaké prípady užitia tabletky PO pri menštruácii ako som ja?
  Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s emergentnou hormonálnou antikoncepciou treba zaobchádzať opatrne a dôkladne zvážiť jej užitie. Časté užívanie neodporúčam. Jej užitím môže dôjsť k znepravidelneniu menstruačného cyklu, zmene intenzity, či dĺžky trvania menštruácie. Je to pomerne častý vedľajší účinok. Odsledujte si to. Do budúcna odporúčam používanie niektorej z foriem antikoncepcie.

 • Norethisteron a tabletka po

  , Autor: Katisa

  Dobrý deň
  Keďže som mala menštruáciu dva krát s 10 dnovou pauzou po sebe doktorka mi na zastavenie krvácania a upravenie cyklu predpísala norethisteron.
  Beriem ho týždeň z celkových 3 týždňov čo ho mám brať.
  Počas toho užívania norethisteronu sme mali s priateľom nehodu.
  Myslíte že môžem užiť tabletu po v kombinácii s norethisteronom?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užiť "tabletku po" môžete, musíte ale rátať s tým, že sa Vám cyklus opäť rozhodí a môžete začať opäť krvácať. Vo Vašom prípade asi bude na úpravu cyklu lepšia liečba kombinovanou hormonálnou antikoncepciou, ako iba Norethisteronom, ktorý sa používa síce tiež ako hormonálna antikoncepcia ale v kombinácii s estrogénmi. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Escapelle

  , Autor: Barborela

  Dobre rano, ak by som uzila tuto tabletku po, môže mi to rozhadzat menstruaciu? Len jednu menstruaciu, alebo aj dalsie mesiace po tom ako ju užijem mi to moze spôsobiť nepravidlenu menstruaciu? Ak pouzijeme kondom a nespravi sa do mna, je tu riziko otehotnenia? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, emergentná antikoncepcia (tabletka "po", Escapelle, Postinor,...) môže rozhádzať menštruačný cyklus aj na viacero mesiacov, záleží od viacerých okolností. Tabletka po sa má používať iba v nevyhnutných prípadoch. Kondóm patrí medzi bariérovú formu antikoncepcie. Pri chránenom pohlavnom styku s kondómom je riziko tehotenstva malé. Ak Vám kondóm nevyhovuje a uvažujete napríklad nad hormonálnou antikoncepciou, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • tabletka po

  , Autor: odbornik6

  Dobrý den,ja som Vám už písala ohľadom tabletky escapelle a tehotenských testov robených 13,17,36 dní od styku.

  Dnes, 39 dníí od styku a 35 od krvácania z escapelle som si robila lady max 2 v 1 - negatívny.
  Už 5 dní ma hrozne silno bolia prsia akp nikdy a aj bolest v krizoch sem tam pocitujem.
  Myslitw si,ze by testy v takychto odstupoch mohli zlyhat? menstruacia stale nikde

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  keby test zlyhal dvakrát,bola by to veľká náhoda, ale všetko je možné
  ak máte pochybnosti chodťe k lekároviu, tam sa uistíte stopercentne či nie ste tehotná a potom už len môžte čakať na menses
  S pozdravom