• antikoncepcia po 40tke

    , Autor: margareta

    Dobrý večer, vyberám iba z HAK s 0,02 mg estradiolu, brala som Yasminelle a potom Lunyttu. Problém vraj spôsobuje práve drospirenón, ktorý na jednej strane nezadržiava vodu v tele, ale na druhej spôsobuje značné zníženie libida. Obávam sa, že ak zmením HAK napr. na Mirelle, že budem priberať(3mesiace som užívala Logest,ten viditeľne zadržiaval vodu v tele- obsahuje rovnako gestodenum).Neviem aké účinky má nemegestralacetát-Zoele, či tento by nebol pre mňa vhodnejší.Ďakujem, príjemný večer.

    Dobrý deň,
    už rozumiem vášmu pohľadu,
    Zoely je relatívne nový produkt, môžte vyskúšať aj túto formu, skôr si myslím, že vo vašom prípade je na mieste vyskúšať niektorý z produktov a uvidíte ako vám bude vyhovovať, lebo pravda je i to, že každý z foriem gestagénov účinkuje inak a taktiež individálne na každú ženu, nei je to vždy uniformné, je pravda , že drospirenon má účinky ako popisujete.
    *Zoely môžte vyskúšať, v danom preparáte by tieto negatíva byť nemali.
    S pozdravom