• Volna tekutina pri vajecniku (pod vajecnikom)

    , Autor: irinka

    Dobry den,

    uz dlhsiu dobu mam problem s bolestou pravej strany podbruska. Pred asi dvomi rokmi som bola aj u chirurga, vylucil slepe crevo, u urologa (ziadny problem s mocovymi cestami) a na gynekologii tiez vsetko v poriadku. Vtedy ma vsak urolog upozornil a dal mi listok na gynekologiu, ze mam v Douglasovom priestore tekutinu. Gynekolog tomu pozornost nevenoval, nic mi na to nehovoril. Vcera som opät bola na gynekologii, ze sa mi tie tazkosti s pravym podbruskom vratili. Nemam to nejak pravidelne, niekedy ma to boli, inokedy nie. Aj pocas menstruacie to boli, viacej ako obvykle, aj v strede 28 dnoveho cyklu ma to viacej boli (asi v case ovulacie). A prave gynekolog mi vcera objavil pod vajecnikom tekutinu. Nepovedal kolko, len mi ukazoval ciernu machulu a ze tekutina by tam byt nemala. Poslal ma s listkom na chirurgiu, nech sa vyluci este raz slepe crevo. Tam teraz maju dovolenku, buduci tyzden tam pojdem. Slepak to asi nebude, lebo nemam ani zvysenu teplotu, ani nevraciam, ani ta bolest nie je taka, ze by som nedokazala existovat. Je to take ako predmenstruacne, obcas slabsie, obcas silnejsie. Presne mi na listok pre chirurga napisal: U nas pri UZV sa vpravo vedla uteru zobrazuje depo volnej tekutiny bez suvisu s ovariom, bez cystickych zmien.
    Menstruaciu mam pravidelnu, po druhom porode prve tri razy dost silnu, teraz je to uz lepsiu. Mavam ju bolestivu, po 28 dnoch, s tym, ze v strede cyklu mavam vytok s primesou krvi. Teraz som to mala cez vikend, aj ma to brusko viacej bolelo. Niekde som citala, ze v case ovulacie sa moze tekutina objavit, ked praskne vajicko, ale ze sa vstrebe a nie je to nic vazne. Chcem sa teda opytat, mate s niecim takymto skusenosti, je to vazne, ked tam tu tekutinu mam alebo je to dosledok tej ovulacie, alebo viete mi poradit? Gynekolog este odporucil uzivat HAK, ktoru ja teda moc nechcem, ale pamätam si, este pred prvym tehotenstvom som lieky uzivala a nemapätam si, ze by som mala taketo problemy. Dakujem velmi pekne za odpoved.
    Michaela

    Dobrý deň,
    po ovulácii alebo aj po menses sa môže vytvoriť malé depo volnej tekutiny v Douglasovom priestore ale inde v malej panve, v Douglase stečie najčastejčie lebo je to najnižsie položený priestor,
    zavísí aké to množstvo je,
    vzniknúuť však môže tekutiny aj z iných dôvodov
    Urobia vám komplečxné odbery a ak sa nič nezistí, tekutina tam môže i perzistovať
    S pozdravom