Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,410 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Neidentifikovateľná "vec"

  , Autor: Lola468

  Dobrý deň,
  mám pomaly 25 rokov a zápalmi prejavujúcimi sa zapáchajucimi výtokmi trpím už niekoľko rokov. Z mojej strany bola vyvinutá iniciatíva na ich odstránenie,no lekár si s nimi "nevedel rady" a predpísal mi (cca 3x) antibiotiká,ktoré účinkovali výlučne pár týždňov. Ďalej som to teda neriešila a myslela si,že časom sa tento problém vyrieši (sám). Omyl! Výtoky naďalej mám,neviem si predstaviť,že by som mala stráviť čo i len 1 deň bez intímky.
  Na prehliadke som nebola asi 2,5 roka. Nevidela som v tom "zmysel". Istý čas sa však moje problémy zhoršili. Cítim už aj istú (i keď jemnú,ale predsa) bolesť v podbruší. Pri poslednom pokuse o milovanie s partnerom,mi tento vo vnútri vagíny nahmatal niečo-povedal,že :"niečo ma tam vo vnútri škrabká." Zľakla som sa,som veľmi citlivá,keď sa jedná o takéto veci. No cca po 20 mim. som nabrala odvahu a strčila som si tam jemne prst i sama. Mala som taký pocit,ako keby som tam mala natrúsené nejaké omrvinky. Šla som aj trocha ďalej a niko tam niečo,no sama neviem čo.
  Tesne predtým som mala menzes. Je vylúčené,že by som si tam nechala tampón. Tak som začala uvažovať,či to nebude nejaký starý "zabudnutý" tampón s predošlých menštruácií,no nakoľko sme niečo podobné s priateľom cítili až teraz po prvýkrát,vylúčila som i túto alternatívu.
  Je potrebné vediet,že menzes som mala rovnaký alo predošlé mesiace,teda nemala som pocit,že by som mala v sebe niečo,čo by bránilo prietoku krvi. Niečo tam vsak je.
  Je teda možné,že by sa jednalo o zaschnuté výtoky,resp. krv? Čo by som mala spravit? K lekárovi sa neskutočne bojim odist aj za normálnych okolností,nieto ešte teraz,keď viem,že tam niečo mám..
  Nepomohli by mi nejaké lieky,resp. výplachy (rosalgin a pod.?)
  Vopred Vám ďakujem za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  navstivte lekara!!!
  a urcite ineho nez ste navstevovala doteraz-infekcie treba kompletne vyliecit-da sa to vzdy a uplne!
  ak v posve bolo nieco, moze sa jednat o mykoticku hrudkovitu infekciu alebo podobne-urcite by sa mal na to pozriet odbornik .
  vyplachy si dat mozte ale myslim ze vo vasom pripade-opakujuce sa infekty, by to nebolo postacujuce, chcelo by to komplexne preliecit posvove prostredie.
  lekarom sa prosim nebojte, urcite natrafite na kompetentneho a takeho kt. vam pomoze a budete spokojna