Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,410 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Biely výtok

  , Autor: dada00

  Dobrý deň,
  potrebovala by som poradiť. Už asi vyše dvoch mesiacov mám problém s bielym výtokom. V decembri som bola pri gynekologičke, ktorá mi predpísala antibiotiká na zápal, tiež som si dala vyšetriť moč a výsledky mi ukázali krv v moči. Prišla menštruácia a asi 1-2 týždne po menštruácii sa mi to opäť vrátilo, biely hustejší výtok, ale nie hrudkovitý, bolesť v podbrušku, aj pri pohlavnom styku, tiež mávam slabšie bolesti pri močení a častejšie nutkanie na malú, niekedy pálenie, alebo svrbenie. Použila som canesten tabletu a krém. Ďalšiu menštruáciu som dostala až po dvoch týždňoch. A po skončení sa mi zase biely výtok (viditeľný na spodnom prádle) vrátil. Je to dosť nepríjemné. Teraz som si znova dala vyšetriť moč, tak som zvedavá, aké výsledky mi prídu. Neviem, či mám problém s močovými cestami alebo gynekologiclé problémy. Prosím o radu, o čo môže ísť. Vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  infekt močových ciest a vaginálna infekcia sú veľmi často kombinované, preto by som odporučila odber kultivácie z pošvy a následne preliečenie podľa výsledku kultivácií.

Podobné otázky

 • Vitagyn C

  , Autor: Ivana

  Dobry den,

  liecila som sa na mykozu a po liecbe mi lekar odporucil vitagyn c, pretoze sa mi pravidelne mykoza vracala.. vcera som si tento krem zaviedla do posvy po styku s partnerom pretoze som mala pocit, ze citim mierne palenie. V pribalovom letaku je napisane, ze nezanechava ziadne stopy na nohavickach. Na druhy den asi po 12 hodinach po aplikacii zo mna zacal vytekat biely vytok a pride mi logicke, ze to bol ten krem.. ale kedze je v pribalovom letaku napisane, ze to ziadne flaky nezanechava, tak som trochu zmatena, ci sa mi mykoza nevratila v plnej sile aj ked nepocitujem svrbenie, mozno trosku palenie ale to tiez neviem ci si uz nenahovaram.. ide mi len o to, ci mi viete poradit.. moze ten krem vytiect po par hodinach alebo by nemal, ked to je tak napisane v letaku?? Dakujem!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám objektívne bližšie vyjadriť neviem. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a odsledujte si, či sa spomínaný výtok objaví. Ak áno, bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesti v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať.
  Keď máme s partnerom pohlavný styk tak to bolí, mám aj hustý biely výtok a často chodím na WC (cikať) aj zapáchajúci moč mám.. Viete mi nejako poradiť že čo to môže byť? Či by sa jednalo o zápal vaječníkov alebo nie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o zápal močových ciest v kombinácii so zápalom v pošve. Takto sa však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Žlto biely výtok

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať že či to je normálne ? Som po pôrode 7 mesiacov ..a teraz som len zbadala že mám taky výtok žlto biely a tá rána ma aj boli aj svrby neviem čo to je bojím sa strašne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odsledujte si to, prípadne si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Biely výtok

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa Vás opýtať prečo som mala po hneď styku biely výtok. Nikdy som niečo také nemala. Bolo to biele podobne spermii, ale partner mal ochranu. Nemal ochranu počas celého styku dal si ho ku koncu. Mam aj plodné dni môže to niečo s tým súvisieť.?
  Ďakujem vopred sa odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za spomínaných okolností sa Váš pohlavný styk dá charakterizovať ako nechránený, keďže nebola použitá ochrana počas celého styku. Počas plodných dní je cervikálny hlien inej konzistencie, ako po zvyšok cyklu, mohlo sa jednať len o cervikálny hlien. Pošva takisto počas plodných dní produkuje väčšie množstvo vaginálneho sekrétu. Takto sa Vám ale neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesti, palenie, výtok

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Už skoro pol roka mám pálenie v pošve, biely výtok, bolesť pri pohlavnom styku. Na začiatku to boli kvasinky, mykóza, ktorá sa však vyliečila a testy boli už 4 mesiace negatívne čo znamen, že príznaky by mali prestať no neprestávajú. I keď je všetko negatívne, aj testy na iné pohl. choroby doktor mi predpisuje stále len lieky, ktoré nepomáhajú a stále mám palenie, bolesti a výtok. Ako by ste mi poradili?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dôležité je, či boli negatívne aj vyšetrenia na mykoplazmy a chlamýdie a či bol preliečený aj partner, ktorý po Vašom preliečení môže na Vás opäť preniesť infekciu. Skúste si po pohlavnom styku realizovať vaginálne výplachy, užívajte vaginálne probiotiká. Keďže nepoznám všetky informácie a okolnosti, je tažké sa bližšie objektívne vyjadriť.