• Svrbenie a výtok

    , Autor: simona11

    Dobrý deň prajem.
    Mám 32 rokov, za sebou dva porody s rozdielom takmer 10 rokov. Starší syn má 12 a mladší 3 roky. V lete sa mi prvýkrát objavila nejaká infekcia. Strašne ma všetko zo spodu pálilo a svrbelo, po dvoch dňoch sa pridal aj biely hrudkovitý výtok. Moj lekár mal práve dovolenku, tak mi po telefone odporučil kúpiť si Canesten kombi a použiť ho podľa návodu, aj tabletku aj mast. Chvalabohu to zabralo a po niekoľkých dňoch bolo po infekcii. Bohužiaľ odvtedy sa mi to viackrát zopakovalo. Vždy, keď začnem pociťovať svrbenie, začnem užívať canesten masť a zatiaľ vždy zabrala. Naposledy som to mala súčasne s menštruáciou a bolo to poriadne nepríjemné. Ako by som sa toho mohla zbaviť už navždy ? Neberiem žiadne lieky, už 5 rokov nefajčím, alkohol len občas večer pohár červeného vína, sladké jem len počas menštruácie. Je potrebné nejaké preliečenie antibiotikami alebo nejaké kúpele ? Čo mám urobiť, aby sa mi to už nevrátilo ? Rozmýšľame ešte o jednom bábatku, možno tak o rok o dva, mohlo by to byt v tehotenstve nebezpečné ? prosím pomožte mi.
    Ďakujem. S pozdravom Simona.

    Dobrý deň,
    ak sa vám infekcia opakovane vracia aj po preliečení bolo by vhodné v čase problémov navštíviť lekára aby odobral kultivácie z pošve a zistil tak pôvodcu vašich problémov. Môže ísť o viacerých patogénov, ktorí spôsobia narušenie bežnej flóry v pošve, čo spôsobí premnoženie "zlých" baktérií a prejavenie sa problémov. Prípade pošlite partnera na urologické vyšetrenie. V tehotenstve je nutné každú infekciu preliečiť.