Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,314 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Predoperacne vysetrenie

  , Autor:

  Dobrý deň. Asi pred rokom som začala mať veľké bolesti v podbrušku, výtok a svrbenie. Išla som za lekárom ktorý mi zistil zrasty po operáciách a viackomorovú cystu. Robil mi aj ster, viac krát ale všetko bolo v poriadku. Takže na to svrbenie som si kupovala idelyn a podobné prípravky ale nikdy to úplne nezmizlo a ani výtok. Na cystu mi odporučil operáciu na ktorej som však nebola lebo som ochorela. Mala som už však všetky predoperačné vyšetrenia. Teraz ma však napadlo či by som nemohla mať chlamýdie? Keď sa mi neustále vracia to svrbenie a výtok. Robia sa v rámci predoperačnej prípravy testy na chlamýdie? Alebo mám radšej skúsiť domáci test? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, test na chlamýdie sa robí vrámci výteru z pošvy cestou obvodného gynekológa. S predoperačnými vyšetreniami nesúvisí. Pri pretrvávaní ťažkosti odporúčam návštevu obvodného gynekológa, ktorý Vám po konzultácii vie daný test realizovať.

Podobné otázky

 • polyp

  , Autor:

  Dobrý deň,
  pri gynekologickom vyšetrení mi bol nájdený polyp (skoro 3cm). Mám ísť na predoperačné vyšetrenie a neskôr na zákrok, aby bol polyp odstránený. Už sa s partnerom snažíme otehotnieť. Chcela som sa opýtať, či je problém ak by som počas doby kým pôjdem na operáciu otehotnela, resp. či máme počkať s nechráneným stykom až do obdobia po zákroku.
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s otehotnením by som počkal. Najprv by som vyriešil problém s polypom a následne sa venoval otehotneniu. Polyp môže v tehotenstve urobiť nepríjemné komplikácie a je lepšie, keď sa odstráni pred tehotenstvom ako počas tehotenstva.