Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,378 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hrčka v pošve

  , Autor: lenussa

  Dobrý večer,
  v pošve cca 5 cm od vchodu som si nahmatala hrčku o veľkosti približne 2-3 cm. Predtým tam nič také nebolo. všimla som si ju pri zavádzaní támpónu v podrepe. nie je bolestivá, len mierne nepríjemná. Neviem čo by to mohlo byť. Vďaka za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  môže ísť len zdurenú cystičku, alebo drobny slizničný tumor, ak však nález bude pretrvávať navštívte lekára.

Podobné otázky

 • Hrčka v pošve

  , Autor: gabina440

  Dobrý deň, včera v sprche som si vo vnútry v pošve nahmatala zvláštnu hrčku je veľká asi pol centimetra a tvrdá , mám 4 deň menštruáciu nikdy predtým som nič také nemala a nemala som ani pohlavný styk. Zmyzne to po menštruácii ? čo to môže byť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  veľmi pravdepodobne sa jedná zdurenú Bartholiniho žliazku, po menštruácii však nemusí zmiznuť. Ak bude nález pretrvávať alebo sa zdureninka bude zväčšovať, bolo by vhodné navštíviť lekára.

 • hrčka v pošve

  , Autor: radenka

  Dobrý deň, dnes som bola na preventívnej prehliadke u svojej gynekologičky. Pri odbere na cytológiu a následne pri palpačnom prehmataní som citlivo zareagovala. Pani doktorka sa ma pýtala kde ma to bolí. Následne som dostala papierik na objednanie sa na ultrazvukové vyšetrenie. Myslela som, že ide o rutinné vyšetrenie. Na výmennom lístku je však napísané. (Vôbec sa nevyjadrila k tomu čo zistila) Prosím o USG TVS u papcientky:
  Bolestivá, hmatná TU veľkosti cca 0,5 cm na ľavom sakrouterinnom väze. USG mám až o mesiac...Môže sa jednať aj o nejaké závažnejšie ochorenie. Viem, že všetko ukáže až ultrazvuk. No rada by som poznala Váš názor. Iné problémy nemám, ani bolesti pri styku, ani nejaké krvácanie mimo cyklu...ani žiadne iné potiaže. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  je to veľmi zvláštna diagnóza - kedže 5 mm rezistencia na sakrouterinnom väze je pomerne ťažko hmatateľná a pochybujem, že by mohla byť z palpačného vyšetrenia zrejmá. Bohužiaľ bez ultrazvuku sa nedá pohnúť ďalej. Môže ísť o cystu vaječníka, myslím že sa vôbec nemusíte obávať.