• bolesti pred menstruaciou

    , Autor: ramoncici48

    Dobry den, mam taky problem, stale pred menstruaciou mam bolesti v podbrusku take pichanie, bolia ma krize , mam bolestive vyprazdnovanie stolice a aj bolesti pri pohlavnom styku, mam to kazdy mesiac asi den pred spustenim krvacania, po menstruacii sa to vytrati, mesiac co mesiac, co to moze znamenat, menstruaciu mam presne 28 dni, aj ovulaciu mam bolestivu, dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    môže ísť o bežný premenštruačný syndróm, avšak popisované ťažkosti môžu byť spôsobené aj ochoreniím tzv. Endometriózou. Ide o ložiská veľmi zjednodušene povedané sliznice maternice mimo maternicu, ktoré sa vždy v čase menštruácie "aktivujú" a spôsobujú bolesti. navštívte lekára a povedzte mu o svojich ťažkostiach.