• Menštruácia a bolesti

    , Autor: enusik

    Dobrý deň,
    mám viac otázok. Mám 23 rokov a relatívne pravidelnú menštruáciu, zväčša 35 dňový cyklus, ale nie je to pravidlom, v minulom roku to bolo od 22 do 40 dní. Teraz momentálne som mala pred 3 dňami kŕčovité bolesti v podbrušku a tenezmy a aj som odpadla, bolesti pretrvávali 2,5 dňa, potom to prešlo. Dnes to vyzerá, že zajtra dostanem menštruáciu. Mám však pocit okrem tohto, že na krčku cítim malé výrastky, ktoré sa menia s fázou cyklu. Chystám sa aj na vyšetrenie. Minulého roku som počas prvých dní menštruácie aj vracala, ale stalo sa mi to len raz. Môžem Vás poprosiť o radu?

    Dobrý deň,
    cyklus máte nepravidelný, bolesti pred menštruáciou sú u niektorých žien bežné, bez evidentných príčin u iných môže byť príčinou endometrióza. Krčok si musíte dať skontrolovať u lekára. Ak máte konkrétnu otázku musíte sa spýtať jasne.