• Zlaty stafylokok

    , Autor: beruska1271

    Dobry den, som priblizne v 6tt a dnes mi lekar povedal, ze mi pri kultivacii v posve vysiel zlaty stafylokok...nevie ma liecit lebo do konca 3. mesiaca sa nic neodporuca ale zaroven sa boja aby infekcia neposkodila plod a nesposobila potrat...dal mi vaginalne cipky betadine na kazdy druhy den na noc...priznaky nemam nijake...mam bolesti v podbrusku ale myslim si, ze to su skor z tehotenstva...viete mi poradit co s tym teraz? je to nebezpecne? dakujem

    Dobrý deň,
    u niektorých žien je zlatý stafylokok bežnou súčasťou flóry, nespôsobuje žiadne ťažkosti, rovnako ako u niekoho kolonizuje hrdlo alebo nosnú sliznicu. V tehotenstve je to veľmi diskutabilné, ale odporučila by som rovnaký postup ako váš lekár. Postupujte podľa jeho odporúčaní. Preliečenie by sa odporučovalo len ak by ste mali ťažkosti v podobe výtoku, resp. svrbenia a pálenia v oblasti pošvy.