• Ecoli, zlatý stafylokok, kvasinky

    Dobrý deň, som v 24. týždni tehotenstva, mávam denne výtok a bolesti podbruška, tak mi spravili výter z pošvy. Vyšlo mi že mám ecoli, zlatého stafylokoka a kvasinky. Mám z toho strach, je to veľmi vážne? Môže sa bábätku niečo stať, má to vplyv na jeho vývoj? Pred mesiacom som bola 2 dni hospitalizovaná v nemocnici kvôli bolestiam, ale výsledky mi vyšli dobré, všetko bolo v poriadku, a zrazu po mesiaci zistili až 3 druhy baktérií. Mohla som to chytiť tam?

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať. Ak sa nasadí potrebná liečba a infekcia pošvy sa prelieči, nebude to mať žiadny negatívny vplyv na pôrodné cesty. Na vývoj plodu to nemá vplyv. Áno, nevylučujem, že ste spomínané baktérie mohli “získať” v nemocničnom zariadení. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.