• ascus PAP 2/3,hpv poz.

    , Autor: alexo

    Doby vecer,chcem a spytat,na cytologii mi vysla cytologia adekvatnost vzorky dostacujuca na vyhodnotenie abnormalit epitelu.Endocervikalne b./b.tz pritomne.Hormonalny stav zodpoveda.Skvamozne bunkove abnormality:ASC-US susp.HPv,PAP 2/3.Glandularne bunkove abnormality:Negativne v zmysle intraepiteliarnej lezie alebo malignity PAP2.Diagnoza N 87.9.Odporucanie:opakovat testy hpv o 6 mesiacov.Moj gynekolog ma poslal na onkogynekologiu.Mam strach ,mam len 20 rokov a jedneho priatela.Mozem mat rakovinu?Prva cyto mi tiez vysla 2/3,a masivny zapal,lieceny vag.polygynax.Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    tieto zmeny sú veľmi pravdepodobne spôsobené HPV vírusom a je nutné to dovyšetrovať a predovšetkým pokúsiť sa preliečiť zápal a následne sledovať. Je nutné tento nález nepodceniť ale nemusíte sa dopredu obávať.