• mykoplazma hominis

    , Autor: eitheruser

    Dobry den,
    mala som pozitivny nalez na Mykoplazmu hominis.
    Doktor mi predpisal Doxybene a gynoflor, partnerovi predpisal jeho urolog Gyrablock (norfloxacin). Pohlavny styk sme pocas liecby nemali. Po liecbe som mala opat pozitivny nalez, partner je podla vysledkov ok.
    Doktor mi povedal, ze partner bral zrejme neucinne lieky a mne predpisal tentokrat Klerimed.
    Citala som vsak, ze M.Hominis je na klaritromycin rezistentna.
    Mala by som zacat uzivat gynekologom predpisane lieky alebo skusit nieco ucinnejsie?
    Mozete mi prosim napisat Vas nazor na tuto situaciu?
    Dakujem

    Dobrý deň,
    s výsledkom kultivácie obdrží lekár aj citlivosť bakterií na antibiotiká. Nie všetky kmene su rezistentné na klaritromycin a pevne verím, že váš lekár postupoval podľa obdržanej citlivosti od mikrobiológov. Postupujte teda dľa jeho odporúčaní.