• dlhodobe pálenie labia minora

    , Autor: miapia

    Dobry den pani dotorka,
    mam 26 rokov a uz rok a pol problem s pálenim vulvy, malych pyskov.... je to neznesitelne, nic mi nepomaha jedine studena sprcha. bola som s tym na gynekologii som varena pecena, vytery nikdy nic neukazu a ak ano tak nejaku beznu bakteriu, pohlavne choroby su negativne, chlamydie , mykoplyzmy ureoplazmy neg., dermatologicke vysetrenie-lekarka tam vidi nejake lichenoidne zmeny, zacervenanu oblast- boli mi robene specialne testy RET na chrbte, ci nemam alergiu na nieco- nezistilo sa nic. Hormonalny profil- zvyseny testosteron a znizeny gestagen. Cukrovka vylucena, stitna zlaza v poriadku. Akurat mam vysoke ASLO 900, CRP je 4 to je v poriadku, mohlo by ist o nejaku autoimunitnu chorobu??Citala som, ze a moze jednat o koznu choboru-leukoplakiu alebo lichen vulvy, ekzem... . pripominam ze NENOSIM tanga, synetiku, LEN biele klasicke gatky, NEUZIVAM ziadnu kozmetiku, sprchujem sa LEN cistou vodou, partnera nemam, HAK neuzivam, lieky ziadne neberiem, alergia nebola zistena teda na nic, kvasinky su opakovane negativne...... lieky a kremy ako kortikoidy silne napd Elocom nepomahaju, ani rozne kremy,gely, maste, caje, odvary, vyplachy, rosalginy..... mate s tym nejaka slusenost??? ja som psychicky v konchoch, stale placem, takto sa predsa neda zit s pálenim akoby som sedela na horiacej sviecke:(...nedavno som navstivila noveho gynekologa, hned mi zmeral ph-mala som ho 6,2 a povedal ze na labii minora vidi zmeny- ze sliznicu vulvy k uretre az klitorisu mam farebne zmenenu-je belasta a leskla, pri aplikacii akehokolvek kremu cela zacne horiet, a ze biopsia nebude problem. Odporucala by ste pri takych vleklych problemoch biopsiu? ja som totalne zufala a som ochotna podstupit cokolvek. S pozdravom Mgr. Malá

    Dobrý deň,
    evidentne ste skúsili všetko čo prichádzalo do úvahy a v takomto prípade by som odporučila takisto biosiu, ktorá by mohla dať definitívnu diagnóza, ktorá by následne mohla byť kľúčom k terapii. Držím palce!