• negativny ster na ureaplazmu - moze byt este vo vnutri maternice ?

    Dobry den,
    po 2 potratoch mi bola najdena uraeplazma. Lekarka mi na to dala len 6 tabletiek summamedu a po 6 tyzdnoch je vysledok nastastie negativny. No pocula som, ze ureaplazma moze byt este v maternici, aj napriek tomu, ze ster z krcka je negativny. Stretla som sa uz s nazorom lekara, ze by bolo dobre to preliecit "pre istotu" este doxyhexalom, pre pripad, ze by nahodou ta ureaplazma v maternici este bola. Summamed je vraj dost slaba liecba a nemusi vzdy uplne zabrat. Zial, druhy potrat bol az v 5.mesiaci a velmi sa bojim,ze sa to znovu zopakuje. Nasadili by ste si na mojom mieste "preventivne" pred tym, co sa zacneme znova pokusat, nejake to balenie Doxyhexalu/Doxybene, alebo mozem byt pri negativnom naleze pokojna a na mojom mieste by ste uz dalsie antibiotika neriesili ? co sa tyka manzela, dal si urobit kontrolnu kultivaciu zo smermii, nie z vyteru z trubice. Vysla negativne. Je pravda, ze zo spermii sa da ureaplazma stanovit lepsie nez zo steru z trubice ? Alebo by ste si na mieste manzela dali este pre istotu urobit aj kontrolny ster z trubice ? Prosim, poradte mi, velmi sa bojim dalsieho potratu...

    Dobrý deň,
    v prípade, že boli kultivácie negatívne tak nie je potrebná ani ďalšia terapia ani ďalší odber. Absolútne postačujúca je kontrolná kultivácia z krčka maternice a z ejakulátu. Po dvoch potratoch je vhodné aj hematologické/vyšetrenie zrážanlivosti krvi.