• potrat a príčina

    , Autor: suti

    Dobrý deň, prosím Vás o informáciu o mojom stave, lebo som uz zúfala.
    v 2012 som Prekonala potrat v 24 tt- v patolog-anatomic.diagnoze je napísané: prícina smrti :intrauterinna asfyxia, P209, základná choroba : O03, spon.potrat, stav po serklazi , HNISAVA CHORIONAMNIONITIDA,
    Záver pri prepustení z nemocnice: abortus spo.in. grav. hebd.24, st.p. cerclagem sec. MC.donald, infectio intraamnialis, retentio placentae part. residua post. abortum, st.p.ab. spon. in g.h. 14 (kedze som prekonala potrat i v 2011

    r.2011- a tu záver pri prepustaní:
    abortus spontaneus in. grav. hedb., effl. Lq. amnii praecox, retentio placentae, revisio cavi uteri instrumentalis,

    Preto moja otázka znie: dovod potratu 2012 i 2011
    lebo cítam ze infekcia je len dosledok a nie prícina, prosím vysvetlite mi ako to vlastne bolo, lebo mám naozaj velky strach ze to nabudúce dopadne tak isto, vsetky kultivácie a ostatné veci mám teraz v poriadku (ale to som mala OK i pret tehot).dakujem Vám, velmi mi vasa odpoved pomoze!

    Dobrý deň,
    príčinou potratu bola v roku 2012 infekcia, ktorá spôsobila progresiu vaginálneho nálezu, infekcia sa však dostala do vnútra maternice, resp. do amniálnej dutiny v ktorej bolo uložené dieťatko. Či bola infekcia úplne prvotná príčina ťažko povedať. Obdobne v roku 2011.
    Rozumiem vašim obavám no bohužial jednoznačná príčina potratu sa nedá určiť. Mohlo ísť o odumretie plodu z inej príčiny napr. genetickej a následne sa takto mrtvy plod infikoval. No tomu odporuje to prvotne bola progresia vaginálneho nálezu teda to, že ste sa začali otvárať. Pred ďalším tehotenstvom by som odporučila absolvovať kompletné kultivačné vyšetrenia, odber na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy, okrem toho absolvujte genetické a hematologické vyšetrenie. Držím palce!