• Laktobaciloza v tehotenstve

    , Autor: barbi1986

    Dobry den pani doktorka,
    prosim Vas moze byt laktobaciloza pricinou potratu?
    Dvakrat som bola tehotna, pocitovala som neustale palenie. Kultivacie boli negativne, akurat bol vzdy zvyseny pocet laktobacilov. Uzivala som ich peroralne kvoli obavam z mykozy. Vraj takymto uzivam nehrozi riziko lactobacilozy.
    Potratila som obidva razy v 22.tt kvoli predcasnemu otvaraniu krcka.
    Ak je to laktobaciloza, staci pouzit vyplach sodou, alebo je nevyhnutna antibioticka liecba?
    Dakujem Vam velmi pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    lactobacilóza je ochorenie, ktoré je v súčasnosti stále pomerne často nediagnostikované správne a pomerne málo sa venuje vhodnej terapii. Tá spočíva v aplikácii výplachov pošvy roztokom jedlej sódy (30 - 60 g na liter vody, 2 - 3 × týždenne, nie častejšie!) prípadne v antibiotickej terapii amoxycilínom.
    Príčina potratu v 22 t. g. alebo príčina skracovania a otvárania krčka maternice samozrejme môže byť vaginálna infekcia,no príčin môže byť viac.