Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,250 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zvlnená hrubá sliznica

  , Autor: meky

  Dobrý deň, bola som na hysteroskopii 2 dni po skončení menštruácie a pán doktor hovoril, že mi sliznica rastie príliš rýchlo, keďže už 2 dni po menštruácií jej tam bolo veľa. Popísal to tak, že tam bolo doslova "vlny sliznice nahromadené vedľa seba". Takýto obraz bežne nebýva. Bežne vidíme úplne hladkú sliznicu, nízku, len v tenkej vrstve. Prosím, čím je to spôsobené - vysokou hladinou estrogénov v tele /mám histamínovú intoleranciu - chýba mi enzým DAO, a to spôsobuje podľa doc. Hrubišku vysokú hladinu estrogénu/. Mám strašne silný menzes, ktorý trvá 8 - 10 dní, vložku je nutné po pol hodine meniť počas prvých 2 dní menštruácie. Prosím, dá sa zistiť u gynekologa hladina estrogénov, resp. ako si znížiť estrogény? Stretli ste sa už s takouto maternicou, ako som popísala vyššie. Pán doktor vraj ešte nie. Na SONO boli vidno 2 polypy, ale počas hysteroskopie ich pán doktor nenašiel. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ťažko sa to predstavuje na základe tohto opisu ale Doc. Hrubiško je veľmi skúsený lekár preto verím, že má pravdu. Zníženie hladiny estrogénov v tele možné viacerými spôsobmi, (napr. aj antikoncepciou) taktiež je možné aj zmerať ich hladinu v jednotlivých fázach menštruačného cyklu.