Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,435 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • dlhoročná nepravidelná menštruácia

  , Autor: Ivet

  Prajem dobrý deň.
  Chcela by som sa spýtať, aký je Váš názor. Menštruovať som začala od 12 rokov. Celé obdobie som mala problémy s nepravidelnou menštruáciou a moja gynekologyčka mi predpisovala stále tbl Duphaston a po období, kedy som silno menštruovala aj 3 mesiace som chodila pravidelne na injekcie. Teraz mám 25 rokov. Pred rokom som vysadila antikoncepciu, ktorú som užívala skoro 2 roky a tak som aspon na chvilu potlačila moje problémy. Po vysadení problémy stále pokračovali. Zmenila som už tretieho gynekológa, pretože mi nikto nevie poradiť. Antikoncepciu ani žiadny Duphaston užívať nechcem. Momentálne mam slabú menštruáciu už od januára 2013 nepretržite. Absolvovala som pred týždňom krvné testy, ktoré ukázali, že aj napriek neustálej menštruácií mám velké množstvo červených krviniek a vysoký testosterón. Chcem sa Vás spýtať na názor a akákoľvek rada bude dobrá. Ďakujem krásne Ivet

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  na začiatok by som doporučila hematologické vyšetrenie, dôkladný ultrazvuk a vyšetrenie hormonálnych hladín. Je bohužiaľ možné, že to bez liekov nepôjde.
  Medzi časom skúste začať s užívaním Inofolicu 2x denne po 1 vrecúšku, ide o výživový doplnok, s ktorým by sa mohli vaše problémy vyriešiť.