• krvácanie

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň pani doktorka,mohla by som Vás poprosiť o Váš názor na môj problém. Moja dcérka má 10mes. a ešte ju dojčím ráno a večer. 6 mesiacov užívam antikoncepciu Cerazette. Prvá menštruácia sa dostavila v októbri a mala normálny priebeh. Novembrová menštruácia trvala 10 dní, potom som prestala krvácať a po 3 dňoch zase začala a trvalo to ďalších 5 dní. Momentálne žijem v zahraničí a navštívila som všeobecného lekára,keďže tu sa ku gynekológovi nedostanete. Pani doktorka, spravila vyšetrenie hmatom a povedala, že vovnútri je všetko v poriadku. Vraj pri antikoncepcii býva menštruácia všelijaká a mám čakať, čo bude ďalej.keď som sa jej opýtala, čo s antikoncepciou, či ju vysadiť a používať inú metódu ochrany ,povedala, že nie, že mám brať 2 alebo tri tabletky denne , že niektoré ženy potrebujú viac tabletiek.keď som jej pripomenula, že dojčím, povedala, že mám začať brať po 3 tabletky, keď skončím s dojčením a dala mi predpis na ďalší balík tých istých tabletiek. neviem, čo si mám o tom myslieť. ešte som jej vravela, že sa cítim slabá a unavená a ona,že to je pri dieťati normálne. Ja sa však obávam, že to môže byť nedostatok železa,keďže sa tento problém v našej rodine objavil a prejavil sa práve veľkou stratou krvi pri menštruácii.ďakujem Vám za odpoveď!

    Dobrý deň,
    veľmi by som rady pani doktorky neakceptovala :) doporučujeme pokračovať v užívaní Cerazzete 1 tbl. denne. Nepravidelnosť menštruácie nespôsobuje antikoncepcia ale to, že dojčíte. Pri dojčení sa objavujú rôzne nepravidelnosti cyklu, dokonca aj pri užívaní antikoncepcie. Pocit slabosti a únava samozrejme môžu súvisieť s nedostatkom železa, bolo by vhodné vyšetrenie krvného obrazu, ak nemáte ako si to zabezpečiť kúpte si vitamíny obsahujúce železo.