Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,435 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • krvácanie

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň pani doktorka,mohla by som Vás poprosiť o Váš názor na môj problém. Moja dcérka má 10mes. a ešte ju dojčím ráno a večer. 6 mesiacov užívam antikoncepciu Cerazette. Prvá menštruácia sa dostavila v októbri a mala normálny priebeh. Novembrová menštruácia trvala 10 dní, potom som prestala krvácať a po 3 dňoch zase začala a trvalo to ďalších 5 dní. Momentálne žijem v zahraničí a navštívila som všeobecného lekára,keďže tu sa ku gynekológovi nedostanete. Pani doktorka, spravila vyšetrenie hmatom a povedala, že vovnútri je všetko v poriadku. Vraj pri antikoncepcii býva menštruácia všelijaká a mám čakať, čo bude ďalej.keď som sa jej opýtala, čo s antikoncepciou, či ju vysadiť a používať inú metódu ochrany ,povedala, že nie, že mám brať 2 alebo tri tabletky denne , že niektoré ženy potrebujú viac tabletiek.keď som jej pripomenula, že dojčím, povedala, že mám začať brať po 3 tabletky, keď skončím s dojčením a dala mi predpis na ďalší balík tých istých tabletiek. neviem, čo si mám o tom myslieť. ešte som jej vravela, že sa cítim slabá a unavená a ona,že to je pri dieťati normálne. Ja sa však obávam, že to môže byť nedostatok železa,keďže sa tento problém v našej rodine objavil a prejavil sa práve veľkou stratou krvi pri menštruácii.ďakujem Vám za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  veľmi by som rady pani doktorky neakceptovala :) doporučujeme pokračovať v užívaní Cerazzete 1 tbl. denne. Nepravidelnosť menštruácie nespôsobuje antikoncepcia ale to, že dojčíte. Pri dojčení sa objavujú rôzne nepravidelnosti cyklu, dokonca aj pri užívaní antikoncepcie. Pocit slabosti a únava samozrejme môžu súvisieť s nedostatkom železa, bolo by vhodné vyšetrenie krvného obrazu, ak nemáte ako si to zabezpečiť kúpte si vitamíny obsahujúce železo.

Podobné otázky

 • Menštruacný cyklus - dieťa

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 20 rokov a mám problémy s menštruáciou. Menštruáciu som mala tento rok iba 2x a to konkrétne 7.3. (1 deň slabé krvácanie) a 5.5. (Pol dňa silnejšie krvácanie. Keďže mám trombofíliu, hormonálné tabletky ani injekciu na vyvolanie menštruacie mi nemôžu dať. Na trombofíliu berieme iba tabletky na riedenie krvi cez leto. Menštruácia mi stále neprišla. Zápaľ, cystu ani žiadné problémy nemám. Môj gynekológ mi nevie poradiť iba toľko, že treba počkať. Keďže mám túto chorobu a pri tejto chorobe je potrat dosť zvyčajný a moja menštruácia je taká aká je, začínam sa báť, že dieťa nebudem mať. Vedeli by ste mi poradiť aký máte na to názor?! Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak v dohľadnej dobe plánujete, bude potrebné zistiť príčinu nepravidelného cyklu. Ak keď otehotnieť sa dá aj bez menštruácie, vhodné by bolo realizovať hormonálny profil. Nepoznám síce bližšie okolnosti trombofilného stavu, ani jeho závažnosť, ale nemyslím si, že vyvolanie menštruácie je u Vás jednoznačne kontraindikované. Áno, trombofilný stav je jednou z najčastejších príčin potratov, treba však povedať, že neliečený, či nediagnostikovaný, ak užívate lieky alebo aplikujú sa injekcie nízkomolekulárneho heparínu, žena otehotnie, vynosí aj porodí.

 • Špinenie po sexe

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať s priateľom sme mali sex ( ktory nebol prvý) taktiež neberiem ani antikoncepciu. 4 dní po ovulaciu sme mali sex a po sexe som zbadala stopy slabo červenej krvi a na druhý deň to bolo už slabé špinenie aj dneska. Taktiež sem tam ma bolí pod bruškom. Čo by to mohlo byť? Gynekologička má ešte dovolenku až v piatok ordinuje.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia po pohlavnom styku môže byť viacero. Takto bez vyšetrenia sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Odsledujte si to. Ak sa nejedná o silné krvácanie, prípadne nemáte silné bolesti v podbrušku, navštívte Vášho obvodného gynekológa v piatok. V prípade silného krvácania, či bolestí v podbrušku navštívte najbližšiu gynekologickú pohotovosť.

 • Krvácanie

  , Autor:

  Dobrý deň , mám 22 rokov a pred mesiacom som mala prvý pohlavný styk , prosím Vás chcem sa spýtať či je normálne ak ma to aj na tretí krát bolelo a išla mi krv , ďakujem pekne za odpoveď ,

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to možné. U každého dievčaťa, či ženy je to individuálne. Odsledujte si to. Ak budú ťažkosti pretrvávať, netreba sa hanbiť navštíviť obvodného gynekológa.

 • cisarski rez

  , Autor:

  Dobry vecer .. Este. Mala by som taku otazocku to Ket pukne maternica tak to mozu Ju odostranit. Ket ze nastanu komplikacie pan doktor .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prasknutie maternice je veľmi závažný stav vyžadujúci okamžitý operačný zákrok, pri ktorom ak je devastačné poranenie, či masívne krvácanie, ktoré sa nedá zastaviť, pristupuje sa k odstráneniu maternice.

 • Myóm na maternici

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať mama 43r ma myóm na maternici ktorý zatiaľ len sleduje gynekológ ci sa zväčšuje každé pol roka kontrolu ma až o 3 mesiace a teraz momentálne má dovolenku no mama už 5 deň po malej potrebe pozoruje krv na papiery bolesti brucha a niekdy tlak na konečník menštruácia jej skončila minulý týždeň chcem sa spýtať môže mať to krvácanie spoločne z myomom alebo je to niečo iné treba vyhľadať pohotovosť alebo počkať na gynekológa ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, uvádzané ťažkosti nemusia byť vôbec gynekologického pôvodu. Môže sa jednať aj o infekciu močových ciest. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, okolnosti, ani výsledky vyšetrení, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.