• tehotenstvo

    , Autor: odbornik6

    Dobry den,
    chcela by som Vas poprosit o radu kedze uz naozaj neviem na koho sa obratit.Snazime sa o babatko s manzelom uz 14 mesiacov.Minuly rok v septembri sme mali spontanny potrat v 7 tyzdni kde mi moj doktor zistit dvojrohovu maternicu s jednym krckom.Ostala som znovu tehotna v juli 2012 tehotensky test mi ukazal 1-2 tyzdne no po 2 dnoch som dostala menstruaciu normalne trvala 6 dni ako vzdy.Mam nepravidelnu menstruaciu raz 28 dni inokedy 38 dni.
    Opat som ostala tehotna oktober 2012 a znova 1-2 tyzdne ale situacia sa zopakovala po 2 dnoch menstruacia.Volala som so svojim doktorom na Slovensku povedal ze islo o chemicky potrat no dalej mi nic neodporucil.Nakolko sa nachadzame v Anglicku chcete to riesit tu.Doktor ma poslal na krvne testy 19 den menstruacneho cyklu a takisto vyziadal manzelovu vzorku.
    Mozme mi prosim Vas poradit cim to moze byt sposobene ci to je prave tou maternicou a bude potrebna operacia alebo je chyba v hormonoch???
    Dakujem pekne za skoru odpoved.
    Dominika

    Dobrý deň,
    samozrejme môže byť príčinou včasných potratov aj vaša vrodená vývojová chyba ale môže sa tam objaviť ešte iná pridružená patológia. Je správne, že ste problém začali riešiť, no po predchádzajúcich, hoci len chemických graviditách, doporučujem dať si pár mesiacov (4-6) pauzu aby si maternica veľmi zjednodušene "oddýchla". V ďalšom kroku by som doporučila skompletizovať výsledky spermiogramu, vašich hormónov, a dôležité bude aj vyšetrenie vašej krvnej zrážanlivosti a podrobné ultrazvukové vyšetrenie vašej maternice, aby sa zistilo do akej miery je to závažné a či jemožné operačné riešenie. Držím palce.