• potrat

    , Autor: marcy321

    Dobrý deň,
    moja posledná menštruácia bola 20.09.2012 následne 30DC mi vyšiel pozitívny tehotenský test a 26.10.2012 mi gynekológ potvrdil, že vidí gestačný vak vo veľkosti 4mm a predpísal mi duphaston pre istotu. 47DC som začala špiniť a 5.10.2012 môj gynekológ podľa ultrazvuku skonštatoval, že mám veľmi vysokú sliznicu maternice a plod narástol len o 4mm podľa toho predpokladá , že sa nevyvíja a potratím. Mám vynechať duphaston a prísť po menštruácii na kontrolu ak to bude potrebné. dnes 8.11.2012 silno krvácam a mám krče .Moja otázka znie je to v norme čakať kedy potratím doma, nie je potrbná kyretáž? Môžem spontánne potratiť doma bez komplikácií? Podľa menštruácie som v 6tt. Ďakujem

    Dobrý deň,
    ide o pomerne včasnú graviditu, no napriek tomu pri silnom krvácani je nutné vyhľadať lekársku pomoc. Je nutná ultrazvuková kontrola.