• Účinnosť

    Dobrý večer prajem pán doktor. Štvrtok 26.9 som ochorela hneď v tento deň som začala brat 3 dnove ATB azitromycin Sandoz a paralen grip horúci napoj 2xdenne. Atb rovnako aj ten napoj som prestala brať sobotu 28.9. Beriem súčastne antikoncepciu Karhleight. Počas tých troch dňoch co som užívala ATB som začala mierne krvácať. Predpokladám ze došlo k zníženiu účinnosti antikoncepcie aj keď som nenašla žiadnu negatívnu interakciu medzi antikoncepciou a ATB ktoré som užívala. Zároveň mám aj ektropium krčka maternice čiže som nejakú časť tohto krvácania pripisovala aj tomu. Dnes 5.10 sme mali s priateľom nechránený pohlavný styk a priateľ ejakuoval dnu. Chcem sa opýtať ci je už zachovaná účinnosť antikoncepcie po 7 dňoch od užívania ATB pri pravidelnom užívaní antikoncepcie. A v prípade žeby som si chcela robiť test kedy by to bolo najlepšie spraviť. Momentálne mám 4 dni pred menštruáciou. Ďakujem.

    Dobrý deň, Azitromycin nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie, takže za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste boli plne chránená a tehotná nebudete. Príčin špinenia mohlo byť viacero. Vplyv na to mohlo mať aj samotné ochorenie, zníženie imunity, ... Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.