• Zabudnutá tableta

    Dobrý deň, mám asi problém. V auguste od 9. do 29. som brala normalne antikoncepciu tých 21 dní lenže keď sme išli na dovolenku tak som si to trošku chcela posunúť tak som pokračovala (ďaľšim blistrom bez 7 dňovej prestávky) v užívaní 30., 31., no ale 1. Septembra čo sme išli prvý deň na dovolenku som zabudla užiť tabletu o 11:00 v normálnom čase v ktorom ich užívam a spomenula som si na nich až o 1:53 (Sk 00:53) v noci kedy som ju hneď užila. Časový posun je tu plus 1 hodina dopredu oproti SK. Pohlavný styk som mala naposledy 30. augusta. No a moja otázka znie je to v poriadku a môžem pokračovať v užívaní normalne o 12:00 dovolenkového času alebo si mám dávať o 11:00 Slovenského času (dovolenkového času 10:00)? Alebo si mám dať prestávku? Dúfam že ma budete chápať.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, ak ste mali pohlavný styk v čase pravidelného a správneho užívania hormonálnej antikoncepcie, boli ste plne chránená. Pár hodinový posun (do 12 hodín) v užívaní hormonálnej antikoncepcie nemá na jej účinok vplyv. Je preto jedno, či budete užívať tabletku o 12:00 hod. alebo o 10:00 hod. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, najbližších 7 dní sa však chráňte aj doplnkovo (používajte kondóm) a po doužívaní aktuálneho blistra si už urobte sedemdňovú pauzu a tak pokračujte v ďalšom blistri.