• Hygiena po sexe

    Dobrý deň, mohla by som sa spýtať, uživam už 4 mesiace antikoncepciu Katya a s priateľom ju chceme využivať naplno, chcela by som sa ale spýtať či je potrebné po ejakulacii si pošvu vyplachnuť vodou alebo to môže spôsobiť nejaky neželaný zápal. Pripadne, či sa spermie dostanú z tela samé von.
    Ďakujem

    Dobrý deň, za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená a môžete praktizovať pohlavný styk aj s ejakuláciou do pošvy. Nie je potrebné si po pohlavnom styku pošvu vyplachovať. Štandardná intímna hygiena postačí. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.